Foto: LETA

Tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītošanai par atbilstošāko izvēlēts risinājums, kas paredz topošos policistus un citu tiesībsargājošo iestāžu profesionāļus apmācīt jaunā struktūrvienībā kādā no valsts universitātēm nevis veidot pavisam jaunu izglītības iestādi, to paredz otrdien, 7. maijā, valdībā izskatītais Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais konceptuālais ziņojums "Par valsts tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi".

IeM portālu "Delfi" informēja, ka, lai veiktu detalizētu tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveides risinājumu izpēti, tika izveidota starpinstitūciju darba grupa. Tā arī izstrādājusi konceptuālā ziņojuma projektu.

Darba grupa izvērtējusi vairākus profesionālās augstākās izglītības ieguves risinājumu variantus tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidē un nonāca pie vienotiem secinājumiem.

Par valsts un sabiedrības interesēm visatbilstošāko risinājumu atzīta jaunas struktūrvienības izveide kādā no valsts universitātēm un uz Valsts policijas vecākā virsnieka profesijas standarta pamata izstrādātu studiju programmu īstenošana. Tādējādi tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībām ilgtermiņā tiktu sagatavoti nepieciešamie speciālisti.

IeM norāda, ka šis risinājums visprecīzāk atbilst tām kopējām prasībām, par kurām darba grupā panākta vienošanās tiesībaizsardzības iestāžu personāla izglītības sistēmas pilnveidē. Kā risinājuma stiprās puses norādīta stabila infrastruktūra, kvalificēts personāls, pieredze, kā arī resursu ekonomija.

Darba grupa uzskata, ka jaunas augstskolas dibināšana kā IeM vai arī ministrijai, kopīgi dibinot jaunu augstskolu ar kādu no valsts universitātēm, nav atbalstāma finansiālu un citu ziņojumā minētu apsvērumu dēļ.

Savukārt esošais modelis, kurā otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības pakalpojuma sniedzēja izvēlēšana notiek iepirkuma konkursa kārtībā, uzskatāma par neperspektīvu un turpmāk nebūtu jāīsteno, jo sadarbība ir terminēta un augstskola var mainīties atkarībā no iepirkuma procedūras rezultātiem, kas var negatīvi ietekmēt izglītības kvalitāti un stabilitāti nākotnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!