Jaunu konkursu uz KNAB šefa posteni pagaidām nerīkos
Foto: LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pieļauj iespēju koalīcijā spriest par likuma grozījumu nepieciešamību attiecībā uz tālāko Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darba organizāciju, gan uzsverot, ka situācijas risinājuma varianti ir dažādi.

Premjerministrs pirmdien vairījās plaši izteikties par iespējamām pārmaiņām iestādē, jo Valsts kancelejas (VK) ziņojumam par turpmāko KNAB darba organizāciju ir ierobežotas pieejamības statuss.

Politiķis norādīja, ka tagad uzreiz nevarēšot tikt rīkots atkārtots konkurss uz KNAB vadītāja vietu, taču tas būs jārīko pēc risinājuma atrašanas.

Kučinskis nākamnedēļ lūgs VK atcelt ierobežotas pieejamības statusu visam ziņojumam vai daļai no ziņojuma par turpmāko KNAB darba organizāciju. Par šo jautājumu Kučinskis cer panākt vienošanos nākamnedēļ, jo šonedēļ VK direktors Mārtiņš Krieviņš atrodas ārpus valsts. Premjerministrs norādīja, ka VK ir tiesības atcelt ierobežotas pieejamības statusu, jo tā ir institūcija, kas to ir noteikusi.

Krieviņš 11.novembrī Kučinskim iesniedza priekšlikumus saistībā ar turpmāko KNAB darba organizāciju.

Valsts kancelejas direktors šim dokumentam ir noteicis ierobežotas pieejamības statusu, publiski komentāri par to netikšot sniegti, iepriekš norādīja valdības vadītāja preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Jau vēstīts, ka pēc tam, kad bez rezultātiem beidzās izsludinātais konkurss uz KNAB priekšnieka amatu, Kučinskis parakstīja rezolūciju VK direktoram, lūdzot divu nedēļu laikā sniegt priekšlikumus par risinājumu KNAB vadības darba organizācijai un priekšlikumus biroja pārraudzībā.

Konkursā bija pieteikušies desmit pretendenti, taču neviens no tiem neatbilda noteiktajiem kritērijiem, lai tiktu virzīts konkursa otrajai kārtai.

Tags

KNAB Māris Kučinskis Ministru prezidents Valsts kanceleja

Comment Form