Jelgavas novadam neizdodas izveidot jaunu ģerboni
Foto: Publicitātes foto

Līdzšinējais Jelgavas novada ģerbonis turpmāk būs arī apvienotā novada oficiālā simbolika, jo netika atrasts kompromiss par labu vienam jauna ģerboņa meta variantam, informē Jelgavas novada pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jelgavas novada domes deputāti pārapstiprināja līdzšinējo Jelgavas novada ģerboni kā oficiālo simboliku apvienotajam novadam, un tas nozīmē, ka tiek pārtraukts šī gada sākumā sāktais process jauna ģerboņa izveidei.

Līdz 2021.gada vasarai - pirms veiktās administratīvi teritoriālās reformas - Jelgavas novadam un Ozolnieku novadam katram bija apstiprināts savs novada ģerbonis. Ar 2021.gada 1.jūliju, stājoties spēkā reformai, par jaunizveidotā novada ģerboni varēja apstiprināt kādu no līdzšinējiem ģerboņa variantiem vai izveidot jaunu.

Jaunizveidotā Jelgavas novada dome 2021.gada 5.jūlija sēdē lēma par jauna ģerboņa izstrādi, paredzot iepriekšējā ģerboņa lietošanu līdz jauna apstiprināšanai. Sadarbībā ar profesionāļiem un grafikas speciālistiem heraldikā - Ilzi Lībieti un Juri Ivanovu - 2022.gada sākumā pašvaldība sāka darbu pie jauna ģerboņa izstrādes. Mākslinieki darba izstrādes procesā ņēma vērā gan novadnieku iesūtītās idejas, gan deputātu ierosinājumus, rezultātā izveidojot vairākus skiču variantus, skaidro pašvaldībā.

Ģerboni apstiprina Valsts heraldikas komisija, izvērtējot tā atbilstību visām mākslinieciskajām un heraldikas prasībām. Strikta heraldiskā valoda, dažādu variāciju un variantu pielāgojumi mākslinieciskajos izteiksmes līdzekļos jaunā ģerboņa izstrādes procesu padarīja sarežģītu, uzskata pašvaldībā.

Pašvaldībai aktīvi iesaistoties dialogā starp Heraldikas komisijas un mākslinieku norādēm, kompromiss par labu vienam ģerboņa meta variantam netika atrasts. Finanšu ekonomijas nolūkos tika sagatavots lēmumprojekts par jau līdzšinējā Jelgavas novada pašvaldības ģerboņa saglabāšanu oficiālajai simbolikai.

Saskaņā ar Valsts heraldikas komisijas lēmumu, Jelgavas novada ģerbonis apstiprināts 2010.gada 19.janvārī. Tajā attēloti zilā laukā divi krustoti zelta vārpu kūļi, augšā vairodziņš - sudraba laukā izaugoša purpura aļņa galva.

Tags

Heraldikas komisija Jelgava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form