Vidzemē un Zemgalē populārākā partija jūlijā bija "Jaunais laiks", bet Latgalē un Rīgā - kreiso spēku apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), liecina "Latvijas faktu" aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Visaugstākais reitings - 24,3% - "Jaunajam laikam" ir Zemgalē, Vidzemē - 23%. Latgalē par šo partiju jūlijā bija gatavi balsot 16,3% iedzīvotāju, bet Rīgā "Jaunais laiks" ir otra populārākā partija ar 16% vēlētāju balsu.

"Jaunā laika" popularitāte ir augusi visos vēlēšanu apgabalos, izņemot Rīgu. Jūnijā par šo partiju galvaspilsētā bija gatavi balsot 22,7% iedzīvotāju, bet jūlijā vairs tikai 16%. Līderpozīcijas Latgalē pēdējos mēnešos saglabā PCTVL, taču apvienības atbalstītāju skaits ir sarucis - jūnijā par to balsotu 26,7%, bet jūlijā - 25% iedzivotāju.

Savukārt Zemgalē, Kurzemē un Vidzemē atbalstītāju skaits PCTVL ir audzis - ja jūnijā partija šajos vēlēšanu apgabalos 5% barjeru nepārvarētu, tad jūlijā Zemgalē par to bija gatavi balsot 5,5%, Kurzemē - 6,3% bet Vidzemē - 7% vēlētāju. Rīgā par PCTVL jūlijā bija gatavi balsot 23,2% vēlētāju. Bet Latgalē pēdējo vietu ar 3,4% jūlijā iegūtu "Tautas partija". Zemgalē par šo partiju balsotu 10,1%, Rīgā - 6%, Vidzemē - 6,9%, Kurzemē - 13,2 %.

5% barjeru Vidzemē un Kurzemē jūlijā nepārvarētu Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP), kura Kurzemē iegūtu 0,8% balsu, kas ir par 1,8% mazāk nekā jūnijā. Vidzemē LSDSP atbalstītāju skaits ir sarucis no 3,3% līdz 3,2% vēlētāju.

LSDSP atbalstītāju skaits Zemgalē jūlijā sarucis no 9% līdz 6,1%, bet Latgalē tas ir pieaudzis no 7,2% līdz 7,4%. Rīgā jūlijā par LSDSP balsotu 7,6% vēlētāju, kas ir par 3,4% vairāk nekā jūnijā.

Savukārt partija "Latvijas Ceļš" jūlijā 5% barjeru pārvarētu visos vēlēšanu apgabalos. Rīgā tā iegūtu 8%, Vidzemē - 8%, Kurzemē - 6,6%, Zemgalē - 8,9% bet Latgalē - 7,8% vēlētāju balsu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form