Judins gatavojas kandidēt Saeimas vēlēšanās 'Vienotības' sarakstā
Foto: LETA

Saeimas deputāts Andrejs Judins, kurš šīs Saeimas laikā ir paspējis pamest divas partijas - gan "Vienotību", gan arī "Kustību "Par"" - ir gatavs startēt 13.Saeimas vēlēšanās no "Vienotības" saraksta, kuras vadība esot pieļāvusi šādu iespēju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Domāju, ka mana pieredze var noderēt," intervijā teica Judins.

"Es domāju, ka kandidēšu. Runājot ar partijas "Vienotība" vadību, es sapratu, ka viņi varētu mani iekļaut savā deputātu kandidātu sarakstā. Es neplānoju atkal stāties partijā "Vienotība", bet es turpinu strādāt Saeimā tās frakcijā. "Vienotības" frakcijā es vienmēr varēju balsot pēc sirdsapziņas," pastāstīja Judins. No citu frakciju deputātiem Judins pat esot dzirdējis, ka "Vienotības" frakcija, viņuprāt, ir pārāk demokrātiska, pieļaujot deputātu brīvdomību.

"Es turpināšu strādāt frakcijā un, iespējams, kandidēšu 13.Saeimas vēlēšanās. Bet tas nav pašmērķis. Es zinu, ka arī ārpus Saeimas ir dzīve. Apsveru iespēju arī strādāt kā juristam. Esmu juridisko tiesību doktors, kas specializējies krimināltiesībās. Es veicu zinātniskos pētījumus, pasniedzu augstskolā krimināltiesības. Man ir ko darīt arī ārpus likumdošanas procesa," norādīja Judins.

Patlaban viņš ir bezpartejisks "Vienotības" frakcijas deputāts. Judins atzīst, ka viņa redzējums par to, kādai jābūt "Vienotībai", ne vienmēr sakrita ar partijas vadības redzējumu. "Iespējams, publiski tas ne vienmēr bija redzams, bet man bija cita vīzija, kā jāveido darbs partijā, kad es vēl pirms Edvarda Smiltēna kandidēju uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu," atzina Judins.

Viņš uzskatījis, ka partijā jāveido demokrātiskāka vide. Pienācis brīdis, kad sapratis, ka situāciju partijā nevar mainīt.

"Es redzēju, ka manu viedokli bieži vien neņem vērā. Sapratu, ka ir jārīkojas citādi. Pērnā gada vasarā kopā ar domubiedru grupu nolēmām, ka nevaram turpmāk asociēties ar partiju "Vienotība", ka ir jāveido cita politiskā partija. Varbūt tāpēc, ka mēs aizgājām, arī partijas biedri, kas sākotnēji bija noskaņoti mazāk skeptiski, saprata, ka "Vienotībai" ir problēmas, ka ir jārīkojas un jādara citādāk. Aiziešana no "Vienotības" nebija patīkamākais mirklis manā dzīvē. Bet mūsu aiziešana daudziem citiem partijas biedriem, kam arī bija šaubas, palīdzēja noformulēt savu viedokli un rīkoties. Izmaiņas, kas notika "Vienotībā", notika arī pateicoties mūsu rīcībai," ir pārliecināts Judins.

Judins ir pārliecināts, ka "Vienotība" būs pārstāvēta 13.Saeimā. Par tās mandātu skaitu esot grūti spriest. "Strādājot frakcijā, es redzu, ka "Vienotība" ir mainījusies, arī atmosfēra frakcijā ir cita. Deputātu apņēmība kaut ko darīt ir lielāka. Bet jāņem vērā arī tas, ka "Vienotības" zīmogs daudziem cilvēkiem rada ne sevišķi labas asociācijas. Jautājums ir - vai "Vienotība" spēs pierādīt ne tikai saviem biedriem, bet arī vēlētājiem, ka ir mainījusies," rezumē Judins.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form