Juhņēviča: vakcinācijas procesā vairāk vajadzīgas koordinatora funkcijas
Foto: LETA

Dziesmu svētku izpilddirektore neatbild par māksliniecisko sadaļu, bet par projekta īstenošanu un spēju mobilizēt lielas ļaužu grupas – dalībniekus, brīvprātīgos, skatītājus. Mana darba pieredze daudzos dažāda mēroga projektos ir veidojusi pieredzi kā menedžerei un vadītājai, kura ir spējīga koordinēt dažādas iesaistītās puses un meklēt sadarbību, preses konferencē žurnālistiem norādīja jaunā Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa norādīja, ka vakcinācijas process, kas ir daudzšķautņains un komplicēts – tas saistās ar loģistiku, cilvēkresursiem, laika plānošanu, tāpēc vairāk ir vajadzīgas vadītāja un koordinatora funkcijas.

"Uzskatu, ka savā profesionālajā pieredzē tās esmu ieguvusi pietiekami, tāpēc atļāvos pieteikties uz šo amatu," norādīja Juhņēviča.

Tāpat viņa skaidroja, ka birojs darbu uzsāks jau šodien, iepazīstoties ar esošajiem dokumentiem un pirmdien tiks sākts darbs pie detalizēta vakcinācijas plāna izstrādes, kas paredz loģistikas procesu secīgu laika plānu sastādīšanu un ieviešanas mehānismu izstrādi.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pauda pateicību visiem 416 pieteikumu iesniedzējiem par interesi un norādīja, ka Vakcinācijas birojam priekšā ir milzīgs uzdevums – mērķis ir līdz gada beigām vakcinēt pusotru miljonu Latvijas iedzīvotāju jeb 70%.

"Mūsu mērķis ir: tiklīdz tiek saņemta vakcīnu piegāde, tās tiek liktas lietā un tiek nodrošināta vakcinācija," norādīja Juhņēviča, skaidrojot, ka tiks izstrādāti konkrēti laika plāni, lai varētu elastīgi un ātri reaģēt uz situāciju, līdz ko pienāk vakcīnu kravas.

Kā norādīja Pavļuts, patlaban tiek gaidītas atlikušās "Moderna" vakcīnas, kuru piegāde ir aizkavējusies par nedēļu, bet tiks saņemtas janvāra mēnesī, kā arī tiek gaidīts, kad Eiropas Savienībā tiks sniegta piekrišana "Astra Zeneca" vakcīnām.

Savukārt komentējot Juhņēvičas atbilstību amatam, ministrs norādīja, ka tieši medicīnas jomas darbinieku interviju atlases procesā nebija daudz, taču pieredze medicīnā ir tikai viena no nepieciešamajām kompetencēm – sadarbību ar jauno Vakcinācijas biroju turpinās daudzas medicīnas iestādes. "Kas ir nepieciešams nacionāla mēroga projekta īstenošana – starpdisciplināru un sarežģītu projektu vadība. [..] Juhņēvičas pieredze Dziesmusvētkos ir tas, kas šādā projektā nepieciešamas. Tas ir milzīgs, daudzdimensionāls pasākums, kurā iesaistīti simtiem tūkstoši cilvēki," norādīja Pavļuts.

Izvēlētajiem Vakcinācijas biroja darbiniekiem paredzēti terminēti līgumi uz 12 mēnešiem. Lai gan ministrs uzsvēra, ka darbs ir jāpaveic šogad, bet pieļāva, ka pašlaik nezināmu apstākļu dēļ uzdevums būs jāpilda ilgāk, tad par to nepieciešamības gadījumā tiks lemts atsevišķi. Savukārt gadījumā, ja birojs savu darbu izpilda ātrāk, tad tas darbu beigs un atlikušos līdzekļus varēs pārvirzīt atpakaļ valsts budžetā.

Tāpat komandai brīvprātīgi palīdz Krists Avots, kurš jau nedēļu kopā ar 30 brīvprātīgajiem – virkni labākajiem Latvijas IT industrijas cilvēkiem – strādā pie jaunas vakcinācijas IT sistēmas darba uzdevumu sastādīšanas, lai radītu labāko risinājumu, pauda Pavļuts.

Jau vēstīts, ka piektdien izvēlēts jaunais Vakcinācijas biroja kodols.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Vakcinācija Daniels Pavļuts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form