Jūnijā Rīgā notiks vairāki tematiskie ielīgošanas pasākumi
Foto: Rīgas dome

Tuvojoties Līgo svētkiem, Rīgā un tās apkaimēs notiks dažādi ielīgošanas pasākumi, tostarp koncerti, radošās darbnīcas, izstādes un "Zāļu tirgus", portālu "Delfi" informē Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairākās galvaspilsētas vietās arī parādīsies svētku dekorācijas. To vidū 11. novembra krastmalā, Brīvības gatves un Gustava Zemgala gatves krustojumā, Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā, kā arī Raņķa dambja un Uzvaras bulvāra krustojumā ir izvietots vides objekts "Līgo saules".

Savukārt Meža prospektā būs aplūkojams vides objekts "Saules josta", bet Aspazijas bulvāra un Satekles ielas krustojumā izvietots "Dziesmu kubs". Vienlaikus pilsētvidē pakāpeniski parādīsies noformēti vides stendi un afišu stabi, kā arī "Svētku kuģi" pie VEF Kultūras pils.

Pirmie tematiskie svētku pasākumi sāksies 15. jūnijā. Grīziņkalna parkā folkloras kopas "Savieši", "Lāns" un "Rīgas Danču klubs" rūpēsies par ielīgošanu ar dziesmām, dančiem, rotaļām un vainagu vīšanu, savukārt Vērmanes dārzā jauniešu folkloras studija "Banga", tautas tradīciju kopa "Budēļi" un jauniešu studija "Dar" atklās Jāņu un Ivana-Kupalas tradīcijas, kā arī palīdzēs apgūt tematiskas svētku dziesmas latviešu un ukraiņu valodā.

Andrejostas teritorijā folkloras kopa "Grodi" gādās par līgotņu dziedāšanu, Jāņu tradīciju mācīšanu, rotaļām un sadancošanu.

Dienu vēlāk – 16. jūnijā – svētku sajūtu meklējumos varēs doties uz Brasas apkaimi, kultūrpunktu "Strops", Ziedoņdārzu un Lucavsalas atpūtas parku. Līdz ar Jāņu vainagu vīšanu tur būs iespēja apgūt vasaras saulgriežu rotaļas, dančus un klausīties folkloras kopu priekšnesumus.

Savukārt 18. jūnijā kultūrtelpā "Strops", pie kultūras un tautas mākslas centra "Ritums", kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā un pie kultūras un atpūtas centra "Imanta" norisināsies ielīgošanas pasākumi, kuros piedalīsies deju kolektīvi, skanēs tradicionālā tautas mūzika, būs iespēja apgūt Jāņu rituālus, iemācīties pīt vainagus, aust zāļu paklājus, siet sieru, izgatavot lāpas, siet pirtsslotiņas un spēlēt lielās koka spēles.

Vasaras saulgriežos – 21. jūnijā – pa dienu kultūras centra "Mazā ģilde" dārzā un Rātslaukumā muzicēs orķestris "Rīga", bet vakarpusē VEF Kultūras pils vestibilā un āra teritorijā norisināsies ielīgošanas pasākums "Lai skanēja vara bungas, lai uzšķīla uguntiņu", piedaloties folkloras kopai "Teikas muzikanti", ielīgošanas kamerorķestrim un grupai "Pulsa efekts".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākuma kulminācijā pie VEF Kultūras pils tiks aizdegts ugunskurs, pievienojot mūzikas pulsējošajam un aktīvajam ritmam arī uguns mēļu mainīgo ņirboņu. Gaidāmas arī radošās darbnīcas.

Svētku noskaņās 22. jūnijā no pulksten 9 līdz 19 rīdzinieki un pilsētas viesi būs aicināti apmeklēt Doma laukumu, kur tradicionālajā "Zāļu tirgū" varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru izstrādājumus, lauksaimniecības produktus, Jāņu zāles un vainagus, kā arī baudīt tematisku kultūras programmu.

Vēl šajā dienā kultūras centra "Mazā ģilde" āra teritorijā būs skatāmi amatierkolektīvu priekšnesumi ielīgošanas noskaņās un amatu meistaru darinājumu izstāde pasākuma "Šī dieniņa, rītdieniņa, parīt pate Jāņa diena" ietvaros. Savukārt kultūrtelpā "Strops" ikvienu priecēs "Rīgas Danču klubs".

Divi vērienīgākie pasākumi galvaspilsētā gaidāmi 23. jūnijā no pulksten 20, kur Mežaparka Zaļajā teātrī notiks "Rīgas zaļumballe" ar dažādu mākslinieku piedalīšanos, bet Dzegužkalnā tiks ieskandinātas Līgo vakara un Jāņu nakts svinības.

Pasākumus organizē Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām.

Tags

Brasa Banga Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Lucavsala Rīga Rīga (HK) Ziemeļblāzma Vasara VEF Kultūras pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form