Juristi un eksperti spriež, kā valsts ievēro tiesiskās paļāvības principu. Video tiešraide
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Latvijas Universitātē (LU) piektdien notieks zinātniska konference "Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā", informē pasākuma rīkotāji. Konferences tiešraide vērojama portālā "Delfi".

Konferenci atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), uzrunu teica arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (NA), Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Ringolds Balodis (NSL), Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits, kā arī LU rektors Indriķis Muižnieks un Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa.

"Ja valsts nenodrošina tiesisko drošību un likumību valstij nav lemta ilgtspējīga attīstība un valsts nākotne ir apdraudēta," skaidro Balodis.

Pēc viņa teiktā, cilvēkiem ir jāpaļaujas uz valsts tiesisko regulējumu un jāuztver tas kā nemainīgi paredzams. "Princips nozīmē, ka ikviens indivīds var paļauties uz to, ka tiesības un likumiskās intereses, kuras viņš ir ieguvis, vēlāk netiks atņemtas," skaidro Balodis.

Konferences ietvaros tiek vērtēts gan tiesiskās paļāvības aizsardzības apjoms, gan tā iztulkošana dažādās jomās, kas ļaušot izdarīt secinājumus par valsts kopējo situāciju tiesiskuma ievērošanā.

Par tiesiskās paļāvības principu dažādās jomās, tostarp uzņēmējdarbībā, kā arī par tā ievērošanu valsts iestāžu lēmumos un atsevišķās nozarēs konferencē spriedīs tiesneši, augstskolu mācībspēki, advokāti, prokurori, valsts iestāžu vadītāji, kā arī sociālie partneri.

Tā, piemēram, Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele stāstīs par tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principiem starptautiskajās tiesībās, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā - par tiesisko paļāvību nodokļu administrēšanā, bet Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns - par šo principu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jautājumu risināšanā.

Konferences ietvaros vienlaikus notiek vairākas diskusijas.

Tāpat pasākumā uzstāsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Jānis Endziņš, paužot viedoki par tiesisko drošību un paļāvībi valsts nodokļu politikā un tautsaimniecībā kopumā, kā arī zvērināts advokāts Lauris Liepa, bijusī Datu valsts inspekcijas direktore Signe Plūmiņa, tiesībsargs Juris Jansons u.c.

Zinātnisko konferenci rīko Tiesību zinātņu pētniecības institūts sadarbībā ar LU Juridisko fakultāti.

Tags

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Latvijas Universitāte Ringolds Balodis

Comment Form