Jūrmalas dome ceturtdien akceptēja pilsētas attīstības plāna grozījumu galīgās redakcijas noteikšanu, plāna grozījumu grafisko daļu, kā arī teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, informēja Jūrmalas Aizsardzības biedrības (JAB) pārstāvis Guntis Grūba.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Attīstības plānā atbalstītas izmaiņas 306,4 hektāros pilsētas teritorijas, veikti grozījumi 78 hektāros dabas pamatņu teritoriju. Grozījumi uz dabas pamatni veikti 107,96 hektāros pilsētas teritorijas. Veikta zonējuma maiņa 46,79 hektāros mežu teritorijas, 58,23 hektāros teritoriju Lielupes krastā un 14,71 hektārā krasta kāpu aizsargjoslā.

Mainīts arī zonējums deviņās adresēs, pret kurām iebilda JAB. Tās ir teritorijas Bražciems 0701, Slokas iela 100, Vaivari 1310, Kauguru iela 3, Avoti 52f, Mežotnes iela 4, Vikingu iela 12, 14/16, Lielupe 5901, Z.Meierovica prospekts 43 un Ērgļu iela 2a, Asaru prospekts 21 un 23/25.

Paredzēta arī apbūve applūstošajās pļavās Turaidas ielā 110 un 114, Pliekšāna ielā 103 un citviet Jūrmalā, pret ko arī iebilda JAB.

Jau ziņots, ka no 9.maija līdz 30.maijam sabiedriskajai apspriešanai nodoti Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) prasītie precizējumi pilsētas attīstības plāna grozījumu galīgajai redakcijai.

Atkārtoti plāna grozījumi RAPLM vairs netiks nosūtīti, jo ministrija to neesot pieprasījusi, iepriekš norādīja darba grupas vadītāja Jūrmalas pilsētas Būvvaldes vadītāja Vita Zvejniece.

Lēmumu nodot sabiedriskajai apspriešanai RAPLM prasītos precizējumus pašvaldība pieņēma 3.maijā, kad šie precizējumi vēl nebija izstrādāti. Vairāki deputāti toreiz domes sēdes laikā iebilda pret balsošanu par attīstības plāna grozījumu nodošanu sabiedriskajai apspriešanai, pirms izstrādāti paši pilnveidojumi šajā plānā.

Grūba aģentūrai LETA iepriekš pauda viedokli, ka sabiedriskajai apspriešanai nodotajos attīstības plāna precizējumos būtisku izmaiņu neesot.

Jau ziņots, ka, izskatot Jūrmalas attīstības plāna grozījumus, RAPLM konstatējusi vairākas neatbilstības normatīvo aktu prasībām.

Lai arī ministrija iepriekš izteikusi iebildes, attīstības plānā paredzēta apbūve applūstošajās teritorijās, tā pārkāpjot Aizsargjoslu likuma prasības. Piemēram, attīstības plāna grozījumi paredz samazināt Lielupes aizsargjoslu, neietverot visu applūstošo teritoriju. Tāpat plānojuma grozījumos mainīta Jāņupītes poldera robeža, neiekļaujot tajā applūstošās teritorijas.

Jūrmalas domes pārstāvji, iepriekš tiekoties ar RAPLM speciālistiem, solīja iesniegt informāciju par jau atļauto būvniecību applūstošajās teritorijās.

Izstrādājot Jūrmalas attīstības plāna grozījumus, nav ievērota Teritorijas plānošanas likuma prasība, ka detālplānojums jāizstrādā saskaņā ar vietējās teritorijas plānojumu.

Attiecībā uz nekustamajiem īpašumiem Alkšņu ielā 29, Alkšņu ielā 30 un Atbalss ielā 30 noteikts, ka visi apbūves pamatrādītāji nosakāmi individuāli, izstrādājot detālplānojumu. RAPLM norādīja, ka šādi īpaši nosacījumi sporta būvēm, arī plānotajam starptautiskajam slēpošanas trases projektam "Kāpa", dod iespēju, izstrādājot detālplānojumu, paredzēt lielāku maksimālo būvju augstumu, nekā tas noteikts konkrētās teritorijas plānojumā.

Tāpat ministrijas atzinumā norādīts, ka nepieciešams sakārtot Jūrmalas attīstības plāna kartogrāfisko materiālu. Piemēram, grafiskajos attēlos nav iekļautas visas aizsargjoslas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form