Kāds seniors pensiju fondos un dzīvības apdrošināšanā uzkrājis 2,19 miljonus latu
Foto: F64

Kāds Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 60 gadiem pensiju fondos un dzīvības apdrošināšanā ir uzkrājis 2,19 miljonus latu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija no iedzīvotāju pērn iesniegtajām "nulles deklarācijām".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā uzkrājumus pensiju fondos un dzīvības apdrošināšanā, kas ir lielāki par 10 000 latu, ir uzrādījusi 8751 persona, bet deklarēto uzkrājumu kopsumma ir 76,97 miljonu latu apmērā.

Statistika liecina, ka vislielākās summas ir uzkrājušas personas vecumā virs 60 gadiem, un šajā vecuma grupā ir arī kāds seniors-rekordists - viņa uzkrājums ir 2,19 miljoni latu. Otrajā vietā ir kāda iedzīvotāja virs 60 gadiem uzkrājums 1,55 miljonu latu apmērā, un arī trešajā vietā ir šīs vecuma grupas pārstāvja izveidotais uzkrājums - 0,86 miljoni latu. Mazāki uzkrājumi ir gados jaunākiem iedzīvotājiem, piemēram, vecuma grupā no 30 līdz 40 gadiem kāda persona pensiju fondos un dzīvības apdrošināšanā ir uzkrājusi 0,56 miljonus latu, un tāda pati summa ir kādai personai vecumā no 50 līdz 60 gadiem.

Iedzīvotājiem sākumdeklarācijās bija jānorāda arī Latvijā un ārvalstīs esošie finanšu instrumenti, kur no Latvijā īpašumā esošajiem finanšu instrumentiem bija jādeklarē tādi, kuru vērtība ir vismaz 10 000 latu. VID noskaidrojis, ka kopumā 2629 personām ir finanšu instrumenti Latvijā, kuru kopējā iegādes vērtība ir 145,21 miljons latu. Bet 679 personu īpašumā ir finanšu instrumenti ārvalstīs, kuru kopējā vērtība ir 55,56 miljoni latu.

No deklarētajiem finanšu instrumentiem Latvijā kādai personai pieder finanšu instrumenti 6,41 miljona latu apmērā, bet no ārvalstīs piederošajiem vislielākā summa vienai personai ir 4,22 miljoni latu.

Jau ziņots, ka VID ir apkopojis iesniegto "nulles deklarāciju" skaitu - tādas kopumā iesnieguši 131 992 iedzīvotāji, 122 deklarācijās ir norādīti iepriekš nedeklarēti ienākumi 4,66 miljonu latu apmērā. Deklarācijās 125 personas ir norādījušas, ka ir patiesā labuma guvēji no citai personai piederošām vai pārvaldīšanā nodotām kapitāla daļām vai finanšu instrumentiem.

2011.gada 15.decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, kas noteica, ka mantiskā stāvokļa deklarācija noteiktām iedzīvotāju kategorijām bija jāiesniedz VID no 1.marta līdz 1.jūnijam. Tajā bija jānorāda ziņas par personas mantisko stāvokli 2011.gada 31.decembra plkst.24.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form