'Kalkūnu lieta': ārsti nepiekrīt Veselības inspekcijas noteiktajiem sodiem
Foto: abcxyz

Pēc triju mēnešu ilgušās Veselības inspekcijas pārbaudes par 21 gadus vecā zēna invalīda novārdzināšanu Kalkūnu aprūpes centrā sodītie ārsti apstrīd noteiktos sodus, vēsta Daugavpils ziņu portāls "D-fakti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ārste pediatre pilnībā nepiekrīt Veselības inspekcijas lēmumam un apstrīdēja to. Bet nefroloģe personīgi aizbrauca uz Rīgu, lai pierādītu četru dienu laikā notikušās ārstēšanas pamatotību.

Dakteres nepiekrīt noteiktajiem sodiem, jo pārbaudes secinājumos netiekot minēts, ko ārsti darījuši nepareizi, neesot minēts neviens konkrēts pārkāpums vai ārstu nolaidība, ziņo "D-fakti".

Jau ziņots, ka Pēc zēna invalīda novārdzināšanas pārbaudot veselības aprūpes centru "Kalkūni" Veselības inspekcija konstatēja organizatoriskus trūkumus, bet ne personāla nolaidīgu vai neprofesionālo rīcību. Pēc pārbaudes divām aprūpes centra ārstniecības personām piemēroti naudas sodi – 50 un 100 latu apmērā.

Pēc skandāla par novārgušu zēnu invalīdu sociālās aprūpes centrā "Kalkūni" centra vadītājai un vairākiem darbiniekiem izteikts rājiens, bet dažiem darbiniekiem – piezīmes. "Kalkūni" filiāles vadītājai Skaidrītei Kazanovai izteikts rājiens par aizkavētu informācijas apmaiņu un operatīvi nepieņemtiem lēmumiem filiālē saistībā ar klientu aprūpi. Sociālās aprūpes nodaļas vadītājai un Sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītājai izteikti rājieni par pārkāpumiem informācijas apmaiņā un nepilnīgi veikto aprūpes nodrošināšanas prasību kontroli.

Vecākajai medicīnas māsai izteikts rājiens par nepietiekami nodrošinātām ārstu un speciālistu konsultācijām un izmeklēšanām iestādes klientiem. Savukārt sociālajai darbiniecei izteikta piezīme par nepilnīgi veiktām starpnieka funkcijām, kontaktējoties ar oficiālām iestādēm un atbildīgām personām. Piezīmes izteiktas arī četrām bērnu aprūpētājām par dokumentu noformēšanas prasību neievērošanu.

Zēns invalīds, kurš kopš dzimšanas slimo ar cerebrālo bērnu trieku, no "Kalkūniem" Stradiņa slimnīcā nopietnā stāvoklī nogādāts septembrī. Zēnam bijušas grūtības ar barības norīšanu, un tiek pieļauts, ka viņam nav pienācīgi iedota barība.

Bērnu sociālās aprūpes centra "Kalkūni" uzdevums ir nodrošināt bāreņu un bez vecāku gādības palikušo bērnu, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu, bērnu ar smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši četru gadu vecumu, un bērnu invalīdu ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 25 gadu vecumu, sociālo un medicīnisko aprūpi, audzināšanu, apmācību un sociālo rehabilitāciju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form