Foto: LETA

Eiropas Savienībai (ES) būtu jāsāk domāt par "redzamākas palīdzības" sniegšanas iespējām Ukrainai, šādu viedokli pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

Deputāte, kura EP delegācijas sastāvā tikās ar Ukrainas premjerministru Arsēniju Jaceņuku, norādīja, ka ES līdz šim piešķirtā nauda lielākoties paredzēta makroekonomiskām un cita veida reformām, kuru rezultāti nav redzami uzreiz. Šī iemesla dēļ Kalniete uzskata, ka ES jāsniedz arī tāda palīdzība, kuru iedzīvotāji spēs novērtēt uzreiz.

"Piemēram, reformas policijā - jaunas mašīnas un formas. Iedzīvotāji tās sapratīs un novērtēs," uzskata Kalniete. Viņa gan uzsvēra, ka pašlaik jāpieliek lielas pūles, lai pārvarētu ES valdošo birokrātiju, kas traucē pieņemt būtiskus lēmumus.

Tāpat Kalniete norādīja, ka tikšanās laikā Jaceņuks iepazīstinājis ar bezvīzu režīma priekšnoteikumu plānu, kas Ukrainai jāīsteno. "Viņš ļoti labi saprot, ka kritēriji jāsasniedz," sacīja Kalniete.

ZIņots, ka Eiropas Komisija (EK) trešdien Ukrainai piešķīrusi pirmo maksājumu 600 miljonu eiro apmērā no makrofinansiālā atbalsta programmas 1,8 miljardu eiro vērtībā. Šīs programmas laikā ES paredzējusi nosegt Ukrainas tūlītējās finansēšanas vajadzības, vienlaikus atbalstot valsts ekonomikas stabilizēšanu.

Turklāt ES makrofinansiālā atbalsta programma sniegs palīdzību Ukrainas varasiestādēm īstenot svarīgas reformas valsts finanšu pārvaldes un sociālā nodrošinājuma jomās, enerģētikas nozarē, biznesa vides un finanšu sektoros.

Sniedzot atbalstu Ukrainas valdībai ar reformu īstenošanu šajās nozarēs, ES iecerējusi palīdzēt valstij nodrošināt pamatus, lai tā spētu atgriezties pie ilgstspējīgas ekonomikas izaugsmes.

Kā ziņots, līgumi par finansiālu atbalstu Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā tika parakstīti Rīgā maijā notikušā Austrumu partnerības samita laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!