Kalvītis: Latvijai nav jāgaida ST spriedums  robežlīguma jautājumā

Arī Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), līdzīgi kā ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP), uzskata, ka Latvijai nav nepieciešams gaidīt Satversmes tiesas (ST) spriedumu, lai noslēgtu Latvijas un Krievijas robežlīguma ratifikācijas procesu, apmainoties ratifikācijas rakstiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Premjers norādīja, ka starptautiskajā diplomātijā esot pieņemtas normas, kādā veidā norunāt laiku un vietu ratifikācijas rakstu apmaiņai, un, pēc premjera vārdiem, laika un vietas saskaņošana notiks neatkarīgi no ST sprieduma.

Savukārt Valsts prezidents Valdis Zatlers pauda gandarījumu, ka Krievijas parlaments ir ratificējis robežlīgumu ar Latviju, bet jautājumā par ST sprieduma gaidīšanu prezidents atbildēja izvairīgi, norādot, ka paši diplomāti sakārtošot šo procesu.

Kā ziņots, ārlietu ministrs Pabrik, uzskata, ka gaidīšana varētu novilcināt procesu "bezgalīgi" un ka ST lēmuma pieņemšana "nav un nevar būt saistīta ar ratifikācijas dokumentu apmaiņu".

Jau ziņots, Krievijas parlamenta augšpalāta Federācijas padome vakar ratificēja Latvijas-Krievijas robežlīgumu. Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome robežlīgumu ratificēja 5.septembrī.

Krievijas premjerministrs Mihails Fradkovs un Latvijas premjerministrs Aigars Kalvītis (TP) robežlīgumu parakstīja šā gada 27.martā Maskavā.

Latvijas Saeima robežlīgumu ratificēja jau 17.maijā, un 29.maijā parlamenta apstiprināto likumprojektu parakstīja toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Robežlīgums vēl jāparaksta Krievijas prezidentam. Lai ratifikācija būtu pabeigta, abām līgumu parakstījušām pusēm būs jāapmainās ar ratifikācijas grāmatām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form