Kariņš: būtiski sniegt mērķētu atbalstu ģimenēm ar bērniem un sociāli mazaizsargātām grupām
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzsver, ka Covid-19 pandēmijā ir būtiski mērķēti atbalstīt ģimenes ar bērniem un sociāli mazaizsargātu iedzīvotāju grupas. Atbalsta sniegšana iedzīvotājiem pandēmijas laikā bija viens no jautājumiem, ko attālinātas tikšanās laikā pārrunāja Kariņš ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku, portālu "Delfi" informēja Valsts kanceleja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministru prezidents informēja Latvijas Bankas prezidentu par pašlaik notiekošo diskusiju valdību veidojošo politisko partiju vidū attiecībā uz vienreizēju pabalstu ģimenēm ar bērniem, norādot, ka šonedēļ diskusijās panākta vienošanās, ka tuvākajā laikā Labklājības un Ekonomikas ministrijas izstrādās priekšlikumus mērķētam atbalstam iedzīvotājiem.

Sarunas gaitā Kazāks atzina, ka pandēmijas laikā valdībai ir jāsniedz atbalsts iedzīvotājiem, kurā ir jāņem vērā arī plašāks ekonomiskais konteksts. Kariņš norādīja, ka ir jāatrod līdzsvars starp valsts ilgtermiņa ekonomiskām interesēm un īstermiņa atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem krīzes situācijā.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja arī jautājumus saistībā ar Latvijas Bankas un Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) integrācijas gaitu un plānotajiem darbiem finanšu sektora uzraudzības pilnveidošanā 2021. gadā. Kazāks informēja, ka priekšdarbi Latvijas Bankas un FKTK integrācijas sagatavošanai notiek atbilstoši plānam – pašlaik jaunais Latvijas Bankas likums, kas noteiks jau apvienotās institūcijas darbības principus, tiek izskatīts Eiropas Centrālajā bankā, bet pēc tam tas nonāks Saeimas darba kārtībā.

Tāpat Kazāks informēja Ministru prezidentu par tikšanās laikā ar FKTK un Finanšu izlūkošanas dienesta vadību panākto vienošanos par darbiem finanšu sektora uzraudzības pilnveidošanā 2021. gadā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 FKTK Ekonomikas ministrija Krišjānis Kariņš Latvijas Banka Ministru prezidents Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form