Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) piektdien, 21. augustā, tikšanās laikā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadību pārrunāja nepieciešamos nodokļu sistēmas uzlabojumus un vienojās par sadarbības turpināšanu, kopīgi strādājot pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, portālu "Delfi" informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

"Uzlabojumi nodokļu sistēmā nepieciešami, lai to padarītu taisnīgāku, nodrošinot sociālo aizsardzību pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, kā arī Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas stiprināšanai. Šodien tikšanās laikā pārrunājam gan valdības uzsākto darbu pie nodokļu sistēmas uzlabojumiem, gan uzņēmēju un darba devēju organizāciju redzējumu. Strādāsim kopā, lai sagatavotu pārdomātu un izsvērtu nodokļu sistēmas uzlabojumu plānu," pēc tikšanās uzsvēra Kariņš.

"Labu nodokļu politiku, kas balstītu ekonomikas attīstību un iedzīvotāju labklājību ilgtermiņā, var izveidot mijiedarbībā ar lēmumu pieņēmējiem un tiem, kas nodokļus ģenerē primāri – uzņēmējiem. Tikai kopā strādājot, varam veicināt būtisku uzrāvienu Latvijas ekonomikas attīstībai un valsts labklājībai," norāda LTRK prezidents Aigars Rostovskis

"Šobrīd valdībai jādara viss, lai nodrošinātu ekonomikas stabilizāciju, nodarbinātību un tautsaimniecības transformāciju, kā arī finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem, kas veicinātu tālāku izaugsmi un iedzīvotāju labklājību. Aicinu valdību atturēties no nepārdomātiem lēmumiem nodokļu politikas kontekstā un izmantot sociālo dialogu kā konsultāciju mehānismu, kurā iesaistīti darba devēji, darba ņēmēji un valdība. Tikai kopīgi, vadoties pēc stratēģiskajiem plānošanas dokumentiem – Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam, Nacionālā attīstības plāna 2021. – 2027. gadam un "Stratēģijas Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai" – varam sasniegt izvirzītos mērķus," uzskata LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

"Delfi" jau ziņoja, ka Jaunajai konservatīvajai partijai un Nacionālajai apvienībai paužot negatīvu attieksmi pret Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informatīvo ziņojumu un publiskoto piedāvājumu nodokļu politikas izmaiņām 17. augustā sadarbības sanāksmē valdošā koalīcija pagaidām atlikusi šī jautājuma izskatīšanu.

Sarunā ar žurnālistiem pēc attālinātās koalīcijas sēdes Kariņš pastāstīja, ka koalīcija vienojusies turpināt darbu pie iespējamām izmaiņām vai uzlabojumiem nodokļu sistēmā, līdz ar to 18. augusta valdības sēdē vēl šo jautājumu neizskatīs.

"Ir vairākas lietas, kas vēl jāizdiskutē un jāatrod labākie risinājumi. Pirmais no tiem ir tas, lai jebkuru izmaiņu rezultātā ģimenēm ar bērniem būtu labāka situācija nevis sliktāka. Tas ir politisks uzstādījums, lai nodokļu izmaiņas būtu labvēlīgas ģimenēm ar bērniem. Mums ir vairāki veidi, kā to varam darīt, tajā skaitā pārskatīt un izstrādāt nedaudz citādus noteikumus ģimenes valsts pabalstam. Otrs jautājums – nodokļu kontekstā turpināsim vērtēt, vai varam vēl vairāk atslogot zemās algas. Trešais – izskatīsim dažādus veidus, kā varam iezīmēt budžeta līdzekļus veselības aprūpei," teica Kariņš.

"Delfi" jau ziņoja, ka FM piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trijos posmos, sākotnēji iezīmējot veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu piecu procentpunktu apmērā, nepalielinot kopējo darbaspēka nodokļu slogu, bet pārdalot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI), iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) un solidaritātes nodokļa likmes.

Ministrija diskusijai valdībā iesniegusi informatīvo ziņojumu par nodokļu politikas attīstības virzieniem valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai.

Lai risinātu identificētās problēmas saistībā ar sociālo un veselības nodrošinājuma nepietiekamību nodarbinātām personām, plānots ieviest nodokļu izmaiņas trijos posmos no nākamā gada.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!