Kas notiek Latvijā?: Desmitgades mācības ekonomikā - kā nonācām krīzē?
Foto: Kadrs no video

"Kas notiek Latvijā?" debašu arhīvs vairāku gadu garumā uzskatāmi atklāj ekonomiskās krīzes priekšvēsturi, parāda, kuram vairāk bija taisnība, un dod vielu pārdomām, ko no šī posma varam mācīties. Debates par ekonomikas, inflācijas, budžeta, finanšu tematiku no 2005. līdz 2008.gada sākumam starp politiķiem, Latvijas Bankas vadītāju un ekspertiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atskatoties vairākus gadus senā pagātnē, redzams, kā Andris Strazds un Ilmārs Rimšēvičs uzsvēra, ka vajag "savaldīt" inflāciju un samazināt budžeta deficītu, bet Oskars Spurdziņš apgalvoja, ka "cietie instrumenti" nav jāpielieto, "tautsaimniecība attīstās labi" un inflācija ir "izskaidrojama". Arī vēlāk, kad I.Rimšēvičs brīdināja par to, kā krīze izpaudās Taizemē, O.Spurdziņš pauda viedokli, ka pārkaršana un krīze mums nedraud un "inflācija stabilizējas". Aigars Kalvītis apgalvoja, ka neviens, kas saprot tautsaimniecību, nevarētu parakstīties "uz tādiem lieliem brīnumiem", ka viņš tagad paziņos, ka 2010.gadā inflācija būs 2%. Vēlākā raidījumā A.Kalvītis arī uzsvēra, ka "mēs šobrīd esam piedzīvojuši trīs varbūt bagātākos gadus Latvijas jauno laiku vēsturē". Ekspertu ierosinājumus un prognozes vēlāk, atrodoties premjera amatā, apšaubīja arī Ivars Godmanis.

Citi video par desmitgades būtiskākajiem notikumiem - www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form