Kaut gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apņēmās izmaiņas grāmatvedības uzskaitē ieviest līdz 2007. gada beigām, šobrīd tās spēkā vēl nav stājušās. Kopš pagājušā gada pēdējām dienām KNAB izstrādātā instrukcija atrodas Ģenerālprokuratūrā, jo atbilstoši noteiktajai kārtībai tā sākumā jāapstiprina ģenerālprokuroram. J. Maizītis solās instrukciju izvērtēt tuvākajās dienās, bet Valsts kontrole izmaiņas vērtēs, revidējot 2007. gada pārskatu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Līdz 2007. gada beigām VK noteica pilnveidot KNAB 2003. gadā apstiprināto iekšējo dokumentu "Operatīvās darbības finansēšanas instrukciju", "lai nodrošinātu materiālo vērtību iegādes un realizācijas procedūru atklātumu personām, kam ir atļauja pieejai slepeniem valsts noslēpuma objektiem" teikts VK starpziņojumā par KNAB finanšu līdzekļu uzskaiti 2006. gadā.

Ģenerālprokurors vērtē instrukciju un Loskutovu

Kā informēja KNAB pārstāve Diāna Kurpniece, tad šobrīd KNAB ir izpildījis visus mājasdarbus. "Esam novērsuši visas nepilnības un izstrādājuši vienu instrukciju," apgalvo D. Kurpniece. Papildus tam esot izstrādāti arī priekšlikumi likumdošanā, kas nodoti Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai. Tiesa, minētā instrukcija, kas nosaukta par "KNAB operatīvajai darbībai piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanas un iekšējās kontroles kārtība", vēl nav apstiprināta, jo pirms tam tā jāsaskaņo ar ģenerālprokuroru Jāni Maizīti. Pagājušā gada 20.decembrī instrukcija nosūtīta uz Ģenerāprokuratūru, bet atbilde vēl nav saņemta. Ģenerālprokuratūrā apstiprināja, ka J. Maizītis vēl vērtējot minēto instrukciju un tūdaļ došot tai savu vērtējumu. Pagājušā gada 17. oktobrī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" J. Maizītis apgalvoja, ka KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova pēdējo mēnešu rīcība VK konstatēto pārkāpumu novēršanā būs izšķiroša viņa attieksmē pret palikšanu amatā. "viņam ir kā vadītājam jānoreaģē, ja viņš nebūs spējīgs kaut kādā saprātīgā termiņā sakārtot šo sistēmu, instrukcijas, tad es kā ģenerālprokurors būšu pirmais, kas ies pie valdības un teiks – šis cilvēks nevar būt vadītājs," raidījumā izteicās J. Maizītis.

VK un komisijas vērtējums vēl priekšā

Valsts kontroliere Inguna Sudraba "Kas notiek Latvijā?" izteicās, ka to, vai mājas darbi izpildīti, VK pārbaudīs, revidējot 2007. gada pārskatu. Viņa arī informēja, ka VK ir viesojušies KNAB pārstāvji un jautājuši, kā labāk kārtot grāmatvedību. Taču to, cik VK padomi ir ņemti vērā, viņa nevar pateikt, jo minēto instrukciju, kas šobrīd J. Maizītim atrodas uz galda, VK nav redzējusi. "Bet tā arī nav mūsu kompetence - būs instrukcija un kā tā ir noderējusi, un kā reālā dzīvē pielietota, parādīs 2007. gada pārskats," teic I. Sudraba.

Savukārt darbu turpina valdības apstiprinātā komisija Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurora p.i. Māras Usānes vadībā, izvērtējot operatīvo līdzekļu izlietojumu no 2004. līdz 2007. gadam. Ziņojums komisijai jāiesniedz 20. februārī. Šobrīd notikušas divas sanāksmes, vienā no tām arī uzklausīts KNAB viedoklis. Tomēr aktuāls ir jautājums, vai šobrīd var izvērtēt uzlabojumus KNAB un vai nav prātīgāk sagaidīt VK revīzijas ziņojumu, kura konstatēs, vai izmaiņas notikušas tikai uz papīra, vai arī reāli ir īstenota dzīvē?

Plašāku informāciju par raidījumu meklējiet "Kas notiek Latvijā?" interneta mājas lapā www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form