Lai gan iepriekš politisko partiju apvienība "Vienotība" pārrunāja sadarbības iespējas ar Kristīgi demokrātisko savienību (KDS), KDS piektdien paziņoja, ka Saeimas vēlēšanās sarakstā kopā ar "Vienotību" neies, jo spēkiem nesakrīt uzskati par "krīzes postījumu pārvarēšanu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vienotības" sarakstā gan iekļauti Brigita Tamane un Raimonds Pabrieža, kas abi KDS lapā joprojām uzrādīti kā partijas domes locekļi, bet Pabrieža arī kā KDS Ogres nodaļas vadītājs. KDS priekšsēdētāja Māra Viktorija Zilgalve portālam "Delfi" paskaidroja, ka abi vairs nepārstāv partiju, jo juriste Tamane no partijas izstājās maijā, bet Pabrieža nesen izslēgts. Šis lēmums skaidrojams arī ar to, ka Pabrieža nepaziņoja partijas valdei, ka personīgi vienojies iekļauties "Vienotības" deputātu kandidātu sarakstā, stāsta Zilgalve.

Zilgalve skaidro, ka KDS politiskā nostāja ir panākt, lai Saeima un valdība Latvijā pirmajā vietā liktu rūpes par cilvēku labklājību. "Smagos krīzes jautājumus nedrīkst risināt uz vājāko sabiedrības slāņu rēķina. Tā ir sarkanā līnija, kuru nepārkāpj neviena kristīga Vakareiropas partija," klāstīja KDS vadītāja.

Kā apgalvo Zilgalve, KDS ir izstrādāta stingra pretkrīzes programma, kas paredz samazināt nodokļus privātpersonām un uzņēmumiem. Partija vēlas ieviest progresīvo ienākuma nodokli, palielināt neapliekamo minimumu un palīdzēt ģimenēm ar bērniem.

KDS arī uzskata, ka jāatceļ gan uzņēmuma ienākuma nodokļa, gan pievienotās vērtības nodokļa priekšnodokļi. Lai vienkāršotu nodokļu administrēšanu un izskaustu korupciju, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem jāievieš fiksētas ikgadējas maksājumu summas. Tāpat KDS aicina pārskatīt denacionalizācijas un privatizācijas gadījumus, "kuros ir pamatotas aizdomas par īpašumu iegūšanu noziedzīgā ceļā".

Zilgalve stāsta - nesaskatot kopēju platformu ar "Vienotību" šajos un citos būtiskos jautājumos, viņa informēja "Vienotības" vadību, ka sadarbība starp partijām tiek atsaukta. KDS priekšsēde portālam "Delfi" pauda apņēmību veidot partijas sarakstus visiem apgabaliem un vēlēšanās startēt atsevišķi no citiem spēkiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form