Ķekavā bērnu koncertā aģitē par 'Vienotību'
Foto: LETA

Svētdien Ķekavas kultūras namā pēc bērnu koncerta "Gaismiņa ausa, saulīte lēca" dalītas konfektes ar "Vienotības" logo, novēroja aģentūra LETA.

Svētdien plkst.12 Ķekavas kultūras namā notika koncerts "Gaismiņa ausa, saulīte lēca", kurā piedalījās bērnu vokālais ansamblis "Cīrulītis", privātskolas "Gaismas Tilts 97" vokālie ansambļi un kapela "Klabatas". Koncertu apmeklēja aptuveni 200 ģimenes ar bērniem.

Pēc koncerta Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis (V) teicis pateicības vārdus koncerta dalībniekiem, bet pēc tam viņa asistents dalījis konfekšu kastes ar "Vienotības" logo.

Kā skaidroja politoloģe Iveta Kažoka, Jurķa rīcība drīzāk ir neētiska un diez vai tā būtu traktējama kā Pirmsvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpums.

"[Jurķis] ir sajaucis sevi kā pašvaldības vadītāju un nākamo mēra amata kandidātu. Šīs lomas pirms vēlēšanām būtu jānodala. Ja pašvaldības vadītājs uzstājas, kā pašvaldības vadītājs, viņam nevajag aģitēt, aicinot cilvēkus doties nākamajās vēlēšanās balsot par viņu," uzskata politoloģe.

Kažoku satrauc tas, vai konkrētais pasākums tika rīkots par pašvaldības līdzekļiem un tā ietvaros tika veikta pašvaldības vadības aģitācija. Tas savukārt rada jautājumu par to, vai pašvaldības līdzekļi netika izmantoti aģitācijas veikšanai, pat ja par konfektēm maksāja "Vienotība". Tāpat viņa atzina, ka diez vai citām opozīcijā esošām partijām būtu bijušas līdzvērtīgas iespējas aģitēt šajā pasākumā.

"Vienotības" preses sekretāre Laila Timrota atzina, ka pirmsvēlēšanu laikā katra novada mēra amata kandidāts pats izvēlas, kā uzrunāt vēlētājus, un tas ir viņa paša ziņā.

Savukārt bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs, patlaban no "Vienotības" ievēlētais Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs atzina, ka nav pareizi bērnu pasākumiem piešķirt politisku nokrāsu. "Bērnu pasākumiem ir jābūt bērnu pasākumiem," uzsvēra Loskutovs.
Tāpat viņš norādīja, ka dāvanas ar partijas simboliku ir jādeklarē kā priekšvēlēšanu izdevumi. "Vai ir likuma pārkāpums, nevaru atbildēt," piebilda Loskutovs.

Jau ziņots, ka šogad jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ir no 2.februāra līdz jūnija sākumam, un kopumā partijām uz visām 119 pašvaldībām priekšvēlēšanu izdevumu apmērs ir noteikts 277 425 lati.

Tags

Priekšvēlēšanu aģitācija Vēlēšanas 2013 Vienotība

Comment Form