Foto: Nacionālā būvkompāniju apvienība
Foto: Publicitātes foto

Kultūras ministrija (KM) iesniegusi apelācijas sūdzību Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, apstrīdot tās lēmumu par 9,3 miljonu eiro piedziņu par labu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniekiem, informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KM apelāciju iesniegusi 20. martā, taču lietai vēl nav nozīmēts skatīšanas datums, liecina publiski pieejamā informācija.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 1. martā daļēji apmierināja LNB būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālo būvkompāniju apvienība" prasību un no KM par labu būvniekiem piedzinusi 9 272 319 eiro, kā arī tiesāšanas izdevumus 60 083 eiro, informēja tiesā.

Tiesā skaidroja, ka būvnieku prasība apmierināta daļēji, proti, prasība apmierināta daļā par parāda piedziņu, taču noraidīta daļās par līgumsoda, kavējuma procentu un procentu par laikā nesamaksāto procentu piedziņu.
KM uzskata, ka valsts ir pilnībā izpildījusi līgumu, tostarp pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecību, 8 gadu laikā būvniekam samaksājot 195,6 miljonus eiro.

Tāpat ministrijas ieskatā, būvnieks nodokļu maksātājiem izvirzījis un tiesa pirmajā instancē ir apmierinājusi nepamatotas prasības, proti, finansējuma pieprasījumu, kas starp KM un būvnieku noslēgtā līguma ietvaros nav nedz pamatots, nedz apmierināms!

Jau vēstīts, ka saskaņā ar pieteikumu tiesai, pilnsabiedrības pārstāvji uzskata, ka tai par LNB ēkas būvniecības procesu pienākas parāda summa teju 10 miljonu eiro apmērā, līgumsods un nokavējuma procenti.

Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale 2018. gada martā pauda pretēju nostāju, norādot, ka, saskaņā ar 2008 .gada 15. maijā noslēgto līgumu, kā arī LNB būvuzrauga "Hill International" izdoto noslēguma maksājuma apstiprinājumu, KM līdz 2016. gada 31. decembrim veikusi pēdējo maksājumu 104 904 eiro apmērā par LNB būvniecību.

"Nacionālā būvkompāniju apvienība" toreiz norādīja, ka prasība tiesā iesniegta pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem strīdā panākt ārpustiesas risinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kultūras ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form