KM un Mediju politikas konsultatīvā padome izstrādā priekšlikumus nozares atbalstam
Foto: DELFI

Kultūras ministrija (KM) un Mediju politikas konsultatīvā padome izstrādā priekšlikumus nozares atbalstam, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa uzsvēra, ka noris darbs, lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai ārkārtējās situācijas laikā. KM priekšlikumus par nepieciešamajiem atbalsta mehānismiem medijiem izskatīšanai valdībā virzīs 24. marta sēdē.

Kā norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), tiek apzinātas visas iespējas, lai pārdalītu vai pārorientētu finansējumu esošā budžeta ietvaros. "Tāpat apzinām iespējas piesaistīt papildu finansējumu, ņemot vērā ārkārtas stāvokli un īpašo situāciju mediju nozarē," akcentēja ministrs, piebilstot, ka konsultācijās par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem un tā sadales kritērijiem tiek iesaistītas arī mediju nozares asociācijas un akadēmiskās vides pārstāvji.

KM Mediju politikas konsultatīvās padome izveidota ar kultūras ministra 12.marta rīkojumu. Padomes priekšsēdētāja ir KM valsts sekretāres vietniece starptautisko lietu, integrācijas un mediju jautājumos Zane Vāgnere.

Padomes locekļi ir Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Arta Ģiga, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne, Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika - Bokmeldere, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, biedrības "Par legālu saturu" izpilddirektore Dace Kotzeva un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva - Druviete.

Tāpat padomē strādā Latvijas Televīzijas ziņu un informatīvo raidījumu satura redaktore Vikija Valdmane - Rozenberga, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas docente Līva Brice, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas valdes loceklis Toms Meisītis, Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis, Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne Agnese Dāvidsone, Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju studiju centra vadītāja Sabīne Sīle Eglīte, Latvijas Žurnālistu savienības valdes loceklis Imants Liepiņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāve Ilze Pelša.

Konsultatīvā padome lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, balsīm sadaloties vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Padomes locekļu darbs netiek apmaksāts un konsultatīvās padomes sastāvs apstiprināts uz trīs gadiem. Mediju politikas konsultatīvās padomes sekretariāta funkciju veic KM Mediju politikas nodaļa.

KM Mediju politikas konsultatīvā padome izveidota, lai koordinēti risinātu jautājumus, kas saistīti ar mediju politikas veidošanu un īstenošanu, un sekmētu valsts institūciju un nozares profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar mediju vides attīstību un ilgtspēju Latvijā, uzsvēra Kokale.

LETA jau vēstīja, ka Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, kurā vienuviet ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts slimības seku novēršanai, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksu darba ņēmējiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kultūras ministrija Latvijas Darba devēju konfederācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form