KNAB pēc Grīnvalda sūdzības sācis kriminālprocesu un 'paviesojies' RTAB
Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesu sācis pēc Rīgas pašvaldības nodibinājuma “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” (RTAB) nu jau bijušā vadītāja Guntara Grīnvalda iesnieguma, pēc Saeimas komisijas sēdes žurnālistiem atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume, gan norādot, ka iepriekš pats Grīnvads publiski informējis, ka ar šādu iesniegumu vērsies birojā.

Straume sacīja, ka otrdien veiktās procesuālās darbības RTAB saistītas ar jaunu kriminālprocesu, un, ņemot vērā, ka persona pati publiski atzinusi vēršanos KNAB par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem RTAB, var apstiprināt, ka kriminālprocess sākts pēc šī iesnieguma.

Kriminālprocess sākts par dokumentu viltošanu un citiem jautājumiem, kas saistīti ar šo iespējamo noziedzīgo nodarījumu.

Tāpat Straume precizēja, ka otrdien veiktā procesuālā darbība RTAB telpās nav bijusi kratīšana, bet gan izņemšana, proti, birojam bijis zināms, kas tam birojā nepieciešams. Līdz ar to nav bijusi nepieciešama kratīšana, bet gan dokumentu vai datu nesēju, kas iepriekš zināmi, izņemšana.

Straume sacīja, ka kriminālprocess ir ierosināts, taču tā saturu viņš komentēt nevēlējās, norādot, ka "tur noteikti ir ko darīt".

Viņš atzina, ka kriminālprocesā aizturēto pagaidām nav.

"Delfi" jau rakstīja, ka Grīnvalds janvārī vērsās KNAB par dokumentu viltošanu iestādē, kas notikusi grupā un kurā iesaistīti pašvaldības iestādes pārējie valdes locekļi Jānis Jenzis un Ieva Lasmane, kā arī Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) birojs, paziņojumā presei norādījis Grīnvalds.

KNAB darbinieki otrdien RTAB veica procesuālas darbības.

Jenzis, paužot arī Lasmanes viedokli, portālam "Delfi" Grīnvalda pārmetumus novērtēja kā nepamatotus.

"Šī ir emocionāla reakcija uz viņa atcelšanu no valdes locekļa amata, par ko tika lemts 3. februārī RTAB dibinātāju sapulcē," atzīmēja Jenzis. Jenzis un Lasmane ir pārliecināti, ka tiesībsargājošās iestādes nekonstatēs nekādus pārkāpumus RTAB darbībā.

"Delfi" jau rakstīja, ka pērn maijā KNAB iepriekš sāktā kriminālprocesā par iespējamiem RTAB amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem veica kratīšanu nodibinājuma telpās. Pēc vairāku stundu ilgām darbībām, KNAB aizveda nodibinājuma vadītāju Vitu Jermoloviču.

Tags

RTAB Jēkabs Straume KNAB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form