AFI

Bijušais Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs Aivars Endziņš, piešķirot sev vienreizējas piemaksas 2006.gadā, pārkāpis likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktā pārbaude.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
KNAB konstatējis, ka Endziņam kā ST priekšsēdētājam no 1996.gada 9.decembra līdz 2007.gada 31.janvārim bija saistoši likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" valsts amatpersonai noteiktie ierobežojumi un aizliegumi, tai skaitā aizliegums izdot tādus administratīvos aktus, kuros viņš kā valsts amatpersona ir personiski vai mantiski ieinteresēts.

Izvērtējot pārbaudes gaitā iegūto informāciju, Endziņa kā ST priekšsēdētāja darbībās, izdodot rīkojumus par materiālo stimulēšanu, saskaņā ar kuriem no atalgojuma fonda ietaupījumiem tika izmaksātas vienreizējas piemaksas tiesnešiem, tai skaitā arī tiesas priekšsēdētājam, ir saskatāms likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 11.panta pirmajā daļā valsts amatpersonai noteiktā aizlieguma pārkāpums, par ko ir paredzēta atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.30 pantā. Likums par Valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu un aizliegumu ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Ar ST priekšsēdētāja rīkojumu apstiprinātā "Prēmiju un piemaksu noteikšanas kārtība Satversmes tiesas darbiniekiem" nosaka, ka prēmijas izmaksā saskaņā ar tiesas priekšsēdētāja rīkojumu un tās apmērus nosaka tiesas priekšsēdētājs, saskaņojot to ar Prēmiju un piemaksu komisiju, kuras sastāvā ir tiesas priekšsēdētāja vietnieks, izpilddirektors un kancelejas vadītājs.

Pārbaudes rezultātā noskaidrots, ka saskaņā ar šīs komisijas sēžu protokoliem lēmumu pieņemšanā jautājumā par piemaksu piešķiršanu sev Endziņš atturējās. Pamatojoties uz minētās komisijas lēmumiem, Endziņš kā ST priekšsēdētājs 2006.gadā izdevis trīs rīkojumus par materiālo stimulēšanu, tai skaitā attiecībā uz Endziņu, liecina KNAB atzinums.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likumu ST tiesnesim nevar piemērot administratīvos sodus - par izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem ST tiesnesi var saukt tikai pie disciplināratbildības.

Ņemot vērā minēto, KNAB nevar saukt Endziņu pie administratīvās atbildības. Sakarā ar to, ka Endziņš šā gada 31.janvārī ir beidzis pildīt ST priekšsēdētāja amata pienākumus, viņu nevar saukt arī pie disciplināratbildības.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form