KNAB sācis pārbaudi saistībā ar Latvijas Bankas prezidenta deklarāciju
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča deklarācijā norādītajiem faktiem.

Kā teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša, atsaucoties uz Saeimas apakškomisijā publiski izskanējušo, KNAB atbilstoši savai kompetencei izvērtēs Rimšēviča valsts amatpersonas deklarāciju par 2015.gadu un pārbaudīs, vai deklarācijā norādītās ziņas nesatur informāciju par likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā, kurā tika analizēti KNAB šī gada darba rezultāti, deputāts Kārlis Seržants (ZZS), norādot uz KNAB iespējām pārbaudīt amatpersonu deklarācijas, sacīja, ka piemēra pēc ieskatījies Rimšēviča deklarācijā. Tajā redzams, ka 2015.gadā Latvijas Bankas prezidents uzrādījis ienākumu "mana dzīvokļa izīrēšana".

Par dzīvokļa izīrēšanu viņam samaksājis Sandris Grasis 12 600 eiro un Tatjana Loginova 7500 eiro. "Dzīvoklis viņam ir viens, bet šeit ir divi cilvēki un divi atsevišķi maksājumi. Kopā 20 000 eiro, tam jābūt nežēlīgi labam dzīvoklim," uzsvēra deputāts.

Deputāts arī norādīja, ka 2014.gadā Grasis Latvijas Bankas prezidentam iedevis 32 000 eiro, kas uzrādīti sadaļā "Citi ienākumi", savukārt 2013.gadā Loginova iedevusi 11 000 eiro. "Man kā žurnālistam rastos jautājumi, kāpēc šie cilvēki ir tik labdarīgi un kāpēc šādus ienākumus Rimšēviča kungs saņem," norādīja Seržants.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns sacīja, ka tas ir Latvijas Bankas prezidenta dzīvoklis Jūrmalā, kas regulāri tiek izīrēts, saņemtos ienākumus uzrādot ikgadējā valsts amatpersonas deklarācijā un attiecīgi par to nomaksājot nodokļus. "Nepieciešamības gadījumā papildus tiks iesniegti visi attiecīgie dokumenti," viņš sacīja.

Tags

Dzīvoklis Ilmārs Rimšēvičs Kārlis Seržants KNAB Korupcija Latvijas Banka Saeima

Comment Form