KNAB šefa vietniekam Vilkam liktenīgo PHARE projektu FM uzskata par īstenojamu
Foto: DELFI

Lai gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks piektdien ar disciplinārsodu atbrīvots no amata saistībā ar nepabeigtu Eiropas Savienības (ES) PHARE programmas līdzfinansētu projektu KNAB integrētās informācijas sistēmas un lokālās datubāzes izstrādei, Finanšu ministrija (FM) uzskata, ka KNAB vēl var to veiksmīgi ieviest, turklāt birojam ir piedāvāti arī konkrēti risinājumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

FM Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace portālu "Delfi" informēja, ka FM kopā ar Ģenerālprokuratūru un citām iesaistītajām institūcijām ir izanalizējusi situāciju saistībā ar PHARE programmas projekta ieviešanu birojā un uzskata, "ka KNAB šobrīd var konstruktīvi atrisināt radušos situāciju".

KNAB ir arī piedāvāti konkrēti risinājumi, un FM rēķinās, ka "KNAB izmantos šos piedāvājumus un PHARE projekts tiks veiksmīgi ieviests un noslēgts, sasniedzot visus projekta mērķus," vēsta Melnace.

KNAB aktīvi izmanto Finanšu ministrijas piedāvātos risinājumus - norit veiksmīga sadarbība ar Finanšu ministriju, un par vecāko nozares amatpersonu PHARE programmas projekta pabeigšanai iecelta Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, informēja KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga.

Tāpat ir izveidota darba grupa, lai novērstu valstij iespējamos zaudējumus. Ar Ministru prezidenta rezolūciju Finanšu ministrijai ir uzdots sagatavot priekšlikumus par līdzekļu, gandrīz 25 000 latu, piešķiršanu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem izdevumiem, skaidroja Karlsberga.

Kā vēstīts, Vilks ir atbrīvots no amata, taču KNAB šefs Normunds Vilnītis oficiāli to neatklāj, aizbildinoties ar iespēju šo lēmumu pārsūdzēt. Vilks no amata atbrīvots saistībā ar disciplinārlietu, kas bija ierosināta par nepabeigtu PHARE programmas projektu. Nu jau bijušais KNAB šefa vietnieks portālam "Delfi" pastāstīja, ka piektdienas rītā viņš saņēmis ziņu no biroja, ka KNAB priekšnieks Vilnītis izdevis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu – atbrīvošanu no amata. Vilks portālam "Delfi" uzsvēra, ka viņš šo Vilnīša lēmumu noteikti pārsūdzēs.

Tā kā "KNAB priekšnieka lēmumu Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā mēneša laikā ir iespējams pārsūdzēt tiesā", kamēr nav stājies spēkā tiesas galīgais nolēmums šajā lietā, KNAB informāciju par lēmumu nesniedz.

Savukārt KNAB darbinieku arodbiedrība uzskata, ka rīkojums par Vilka atbrīvošanu no amata pamatots ar nepatiesiem, nepierādītiem un klaji pretrunīgiem faktiem, kas balstīti uz Vilnīša personiskiem pieļāvumiem un nav pamatoti ar lietā konstatētiem faktiem un pierādījumiem, ignorējot kompetentu institūciju secinājumus un viedokļus.

Iepriekš šīs lietas ietvaros Vilks bija atstādināts, lai KNAB "izvērtētu iespējamos pārkāpumus Vilka rīcībā, nolaidīgi pildot savus pienākumus, viņa iespējamo ilgstošu bezdarbību un maldinošās informācijas sniegšanu saistībā ar 2006. gadā sākto un nepabeigto PHARE programmas līdzfinansēto projektu KNAB integrētās informācijas sistēmas un lokālās datubāzes izstrādei", vēstīja KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga.

Vilks portālam "Delfi" pastāstīja, ka Vilnītis iepriekš šai sakarā vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu, taču tas tika atteikts.

Iepriekš portāls "pietiek.com" vēstīja par KNAB līdz galam nepabeigtu Eiropas Savienības (ES) PHARE programmas projektu, kas valstij draud ar 1,18 miljonu eiro (800 000 latu) atmaksu.

Formāli raugoties, KNAB neesot līdz galam realizējis vēl Alekseja Loskutova ("Vienotība") laikā sākto projektu integrētās informācijas sistēmas un lokālās datubāzes izstrādei. Par to decembrī vēstulē premjeru Valdi Dombrovski ("Vienotība") brīdinājusi Finanšu ministrija (FM). FM aicināja Ģenerālprokuratūru līdz maijam izvērtēt projekta rezultātus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form