KNAB šefa vietnieks Vilks tiesā apstrīd rīkojumu par atstādināšanu
Foto: LETA

Prokuratūra nevērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša iespējamos likumpārkāpumus, savukārt atstādinātais KNAB priekšnieka vietnieks Alvis Vilks tiesā apstrīdējis rīkojumu par atstādināšanu no amata.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vilks, kurš pagājušajā nedēļā prokuratūrai nosūtītajā iesniegumā lūdza izvērtēt Vilnīša iespējamos likumpārkāpumus, jo, pēc viņa domām, rīkojums par atstādināšanu ir klaji prettiesisks, pastāstīja, ka ir saņēmis atbildi no prokuratūras un tajā teikts, ka tā nesaskata pamatu vērtēt Vilnīša darbību, jo disciplinārlietu ierosināšana un izmeklēšana ir administratīvais process.

"Administratīvajā procesā visām pusēm ir noteiktas tiesības, un viņi faktiski uzskata, ka tā Vilnītis ir realizējis savas pamatpilnvaras. Administratīvajā procesā katrai pusei ir tiesības un pienākumi, un man ir tiesības vērsties tiesā," paskaidroja Vilks.

Neskatoties uz prokuratūras atbildi, Vilks apsver to pārsūdzēt augstākstāvošam prokuroram. "Sanāk dīvaini, jo ar premjera rezolūciju rīkojums par atstādināšanu atzīts par prettiesisku, bet prokurora viedoklis ir, ka viss ir kārtībā. Tāpēc neslēpšu, ka apsveru pārsūdzēt šo atbildi," paskaidroja Vilks.

Vilks arī ceturtdien iesniedzis pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā, kurā apstrīdējis rīkojumu par viņa atstādināšana no amata. Tiesā noskaidroja, ka pieteikums ir saņemts, taču pagaidām lieta vēl nav ierosināta. To izlems septiņu dienu laikā.

Jau ziņots, ka premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") nesen atcēla Vilnīša rīkojumu par KNAB priekšnieka vietnieka atstādināšanu no amata, taču Vilnītis Vilku atstādināja vēlreiz.

Dombrovskis nesen atcēla Vilnīša rīkojumu, norādot, ka Vilnīša rīkojums ir uzskatāms par prettiesisku, jo konstatēta tā neatbilstība Darba likumam.

Vilnītis nesen izpildīja Dombrovska rezolūciju un atjaunoja Vilku amatā, taču pēc tam KNAB priekšnieks atkārtoti atstādinājis no amata Vilku uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.

KNAB iepriekš informēja, ka Vilks arī pēc atjaunošanas darbā turpinot nepildīt Vilnīša tiešos rīkojumus, kā arī neizsniedz ar PHARE projektu saistītos dokumentus. Vilks arī atsakoties sniegt pēc būtības paskaidrojumus disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai, tādējādi ar to nesadarbojoties, kas traucē veikt objektīvu un vispusīgu lietas izmeklēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form