KNAB Strīķei par pazemināšanu amatā nāksies izmaksāt vairāk nekā 13 000 eiro
Foto: DELFI

Stājies spēkā spriedums, ar kuru tika atcelts disciplinārsods pazemināt amatā bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieci Jutu Strīķi, un saskaņā ar šo spriedumu viņai par labu piedzīti vairāk nekā 13 000 eiro.

Kā informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT 28. oktobrī atteica ierosināt kasācijas tiesvedību šajā lietā, līdz ar to spēkā stājās Rīgas apgabaltiesas spriedums. Lēmums nebija pārsūdzams.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa maija beigās atcēla disciplinārsodu - lēmumu pazemināt Strīķi amatā. Tiesa nolēma daļēji apmierināt Strīķes prasību pret KNAB par darba devēja piemērotā disciplinārsoda - pazemināšana amatā - atcelšanu, atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpuma konstatēšanu un atlīdzības par morālo kaitējumu un darba samaksas starpības piedziņu.

Tiesa nolēma atcelt disciplinārsodu, kas Strīķei piemērots ar KNAB 2014. gada 11. jūlija rīkojumu. Tāpat tiesa nolēma piedzīt no KNAB Strīķes labā algas starpību starp KNAB priekšnieka vietnieka un galvenā speciālista atalgojumu laika periodā no 2014. gada 21. jūlija līdz 2015. gada 30. septembrim un par divām darba dienām 2015. gada oktobrī 10 414 eiro apmērā.

Tomēr tiesa noraidīja Strīķes prasību pret KNAB par darba algas starpības piedziņu 10 052 eiro apmērā.

Vēl tiesa nolēma piedzīt Strīķes labā morālā kaitējuma kompensāciju 700 eiro apmērā, bet noraidīja Strīķes prasību pret KNAB daļā par morālā kaitējuma piedziņu 6300 eiro apmērā.

Apgabaltiesa nolēma arī piedzīt no KNAB Strīķes labā 2500 eiro tiesāšanās izdevumus advokāta atlīdzības samaksai.

Šī ir viena no vairākām Strīķes prasībām pret biroju.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šovasar pirms došanās atvaļinājumā nolēma atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Strīķi. Viņš bija parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata. Arī šo sodu Strīķe ir pārsūdzējusi tiesā.

Tags

Jaroslavs Streļčenoks Juta Strīķe KNAB

Comment Form