KNAB vadītājam nosaka tiesības uz izdienas pensiju
Foto: F64

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā, nosakot biroja vadītājam tiesības uz izdienas pensiju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidrots grozījumu anotācijā, grozījumi nosaka speciālo regulējumu attiecībā uz KNAB priekšnieka izdienas pensijas piešķiršanu, lai samērotu ar amatam noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz darbības termiņu.

Grozījumi paredz papildināt likumu ar jaunu pantu, nosakot, ka tiesības uz izdienas pensiju ir KNAB priekšniekam, ja viņš ir sasniedzis 50 gadu vecumu un viņa izdienas stāžs ir ne mazāks par 20 gadiem, no kuriem ne mazāk kā pēdējie pieci gadi nostrādāti KNAB priekšnieka amatā.

Šobrīd likums paredz izdienas pensiju KNAB amatpersonai, kas sasniegusi 50 gadu vecumu un kuras izdienas stāžs ir ne mazāks par 20 gadiem, no kuriem pēdējie 10 gadi nostrādāti KNAB amatpersonas statusā.

Tāpat izdienas pensija paredzēta neatkarīgi no vecuma, ja persona atbrīvota no amata veselības stāvokļa dēļ, kā arī darbinieku skaita samazināšanas dēļ un kuras izdienas stāžs ir ne mazāks par 20 gadiem.

Ziņots, ka jau iepriekš valdība iesniedza Saeimā grozījumus KNAB amatpersonu izdienas pensiju likumā. Grozījumi paredzēja tiesības uz izdienas pensiju KNAB priekšniekam neatkarīgi no vecuma, ja vien izdienas stāžs ir 20 gadu, no kuriem ne mazāk kā trīs pēdējie gadi nostrādāti biroja priekšnieka amatā.

Gan Saeimas komisijās, gan plenārsēdē liels deputātu skaits norādīja, ka iesniegtais likumprojekts nav pietiekami labi izstrādāts, tāpēc nav atbalstāms.

Saeima 9. martā pēc Sociālo un darba lietu komisijas lūguma lēma jautājumu no sēdes kārtības grozījumus izslēgt.

Ziņots, ka iepriekš Saeima pieņēma likuma grozījumus, atsakoties no prasības par trīs gadu pieredzi vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā KNAB priekšnieka amata pretendentiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form