KNAB vizīte Dobelē: 'Igate' sadarbojas ar izmeklēšanu un noliedz kukuļdošanu
Foto: F64

SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" ir notikušas kratīšanas un nopratināti darbinieki, taču uzņēmuma kolektīvam joprojām nav zināms, cik un kuri, jo procesā iesaistītie pilda likuma prasības par pirmstiesas informācijas neizpaušanu, portālu "Delfi" informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītājs Jānis Stundiņš.

Viņš piemetina – "tāpēc paši daudz ko uzzinājām no tā, ko KNAB stāstījis medijiem".

"Varam apstiprināt KNAB informēto par viņu izmeklēšanas darbībām, taču joprojām izmeklēšanas procesā iesaistītājiem mūsu kolēģiem ir saistošas likuma prasības, kas attiecas uz pirmstiesas izmeklēšanu. Arī par kratīšanām mums, uzņēmuma lielajam kolektīvam, pagājušonedēļ nebija ne jausmas, jo, kā noskaidrojās, tās tika veiktas ārpus darba laika, pat naktī," sacīja Stundiņš.

"Mēs sadarbojamies ar izmeklēšanu un nevēlamies, kā arī nedrīkstam tai traucēt, izpaužot ko tādu, ko nav paudis KNAB. KNAB jau uzsvēris, ka izmeklēšanas intereses ir svarīgas ne tikai birojam, bet arī visai sabiedrībai. Ziņās pieminētais Madars Radželis neatzīst kukuļdošanu un cer, ka izmeklēšanas gaitā tiešām atklāsies un noskaidrosies fakti, nevis tikai aizdomas. Šim nolūkam visi sadarbojas ar izmeklēšanas iestādi, respektējot tās pienākumus un uzdevumus," sacīja uzņēmuma pārstāvis.

"Vēlamies atgādināt KNAB jau pausto, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā. Kā arī atgādinām, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos, t.i., sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā," viņš turpināja.

"Delfi" jau ziņoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par kukuļņemšanu no uzņēmēja aizturējis Dobeles novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Lailu Šereiko. Savukārt aģentūra LETA, atsaucoties uz tās rīcībā esošu informāciju, ziņo, ka Šereiko, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja, esot pieņēmusi kukuļus no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" dažādu materiālu labumu veidā.

KNAB ir aizdomas, ka Šereiko pieņēmusi ne mazāk kā 2000 eiro vērtas tirdzniecības centra "Rīga Plaza" dāvanu kartes, kā arī šonedēļ Jelgavā automašīnā amatpersona no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" un "Igate Būve" valdes locekļa Madara Radžeļa pieņēmusi kukuli 2500 eiro apmērā, lai neliktu šķēršļus un atbalstītu abus uzņēmumus iepirkumos.

KNAB portāls "Delfi" uzzināja, ka birojs 15. jūlijā KNAB veicis neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā desmit kratīšanas. Kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas, kuras atbilstoši kriminālprocesa normām atzītas par aizdomās turētajām. Visas aizturētās personas patlaban atbrīvotas no īslaicīgās aizturēšanas vietas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus - aizliegumu izbraukt no valsts, aizliegumu tikties ar noteiktām personām. Savukārt Šereiko papildus piemērots arī drošības līdzeklis noteiktas nodarbošanās aizliegums.

KNAB izmeklēšanas darbību rezultātā ieguvis ziņas, ka Dobeles novada pašvaldības amatpersona, iespējams, pieņēmusi no uzņēmēja kukuli ne mazāk kā 4500 eiro apmērā, kuru pēc tam legalizējusi.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Būvniecība Dobele KNAB Korupcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form