Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, tiekoties ar jaunievēlēto Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu aicināja veidot skolas par daudzfunkcionālām izglītības iestādēm, lai tajās varētu iegūt gan dažādu pakāpju formālo izglītību, gan pēc iespējas plaša spektra neformālās prasmes, portālu "Delfi" informēja ministres pārstāve Agnese Korbe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministre akcentēja, ka īpaši svarīgi ir racionāli, atbildīgi un savlaicīgi plānot izglītības iestāžu tīklu, atbilstoši skolēnu interesēm, finansiālajai situācijai, tajā skaitā – saistībā ar jauno finansēšanas modeli "nauda seko skolēnam", kā arī – ievērojot demogrāfisko situāciju. Šāda rīcība sekmēs to, lai varētu ieguldīt pēc iespējas vairāk līdzekļu izglītības kvalitātes uzlabošanā, jo "skolai ir jābūt tur, kur ir bērni un lai viņi varētu iegūt atbilstošu izglītību, nevis kādiem citiem mērķiem", paudusi Koķe.

Koķe rosināja pievērst uzmanību arī iestāžu piepildījumam, skolēnu zināšanu līmenim un sekmības dinamikai. Ministre piebilda, ka daļa pilsētas skolu, kuru ietilpība ir ap 1000 skolēnu, ir puspiepildītas, turklāt, atrodas tuvu viena otrai, turklāt, atsevišķās skolās nav vērojama būtiska sekmības un mācību sasniegumu dinamika.

Ņemot vērā jauno finansēšanas modeli "nauda seko skolēnam", no valsts budžeta piešķirtās mērķdotācijas Rīgas pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām 2009.gada septembrī – decembrī ir 9 040 019 latu. Tas saskaņā ar modeli "nauda seko skolēnam", bērnu skaita samazināšanos, skolēnu un skolotāju proporcijas palielināšanu (pilsētā 10,2 skolēni uz 1 skolotāju), ļauj finansēt 6918 pedagoģiskās likmes, par vienu likmi jeb 21 kontakstundu nodrošinot 250 latu lielu atalgojumu.

Salīdzinājumam, 2008./2009.gadā no valsts budžeta Rīgā tika finansētas 10135 pedagoģiskās likmes. 2008./2009.mācību gada statistika liecina, ka kopumā Rīgā ir 156 vispārējās izglītības iestādes, tajā skaitā – 2 valsts ģimnāzijas, 118 vidusskolas, 18 pamatskolas, 12 sākumskolas, 6 vakara (maiņu) vidusskolas. Vispārizglītojošajās dienas skolās strādā 8430 pedagogi, bet vispārizglītojošajās vakara (maiņu) skolās – 274 pedagogi.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī sporta skolu jautājums. Rīgā ir 16 profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes – 11 ar vienu sporta veidu un 5 kompleksās, kurās sporta iemaņas 512 mācību – treniņu grupās un 13 sporta veidos apgūst 6616 audzēkņi. Ministre rosināja pēc iespējas racionāli plānot arī sporta skolu tīklu, lai mazinātu administratīvās izmaksas, tādējādi šajos finansiālajos apstākļos nepasliktinot iespējas bērniem un jauniešiem nodarboties ar sportu. Viņa pauda gatavību turpināt sadarbību ar pašvaldību arī saistībā ar sporta skolām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form