Komisija atbalsta mācību gada pagarināšanu 12. klasei līdz 7. jūlijam
Foto: Shutterstock

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien atbalstīja mācību gada pagarināšanu 12.klasei līdz 7. jūlijam, informēja parlamenta Preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šāds lēmums pieņemts saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ.

Tāpat atbalstīts priekšlikums, ka 2019./2020. mācību gadā valsts pārbaudes darbi par vispārējās pamatizglītības ieguvi nenotiek, izņemot centralizēto eksāmenu latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās skolēniem, kuri šo eksāmenu vēlas kārtot.

Kā ziņots, valdība atbalstīja IZM sagatavotos noteikumu grozījumus, kas šajā mācību gadā paredz atcelt valsts pārbaudes darbus 9.klašu skolēniem un samazināt 12. klašu skolēniem obligāti kārtojamo centralizēto eksāmenu skaitu.

Valsts pārbaudes darbi, beidzot 9. klasi, nenotiks, izņemot centralizēto eksāmenu latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmā. Šo eksāmenu izglītojamais varēs kārtot, ja to vēlēsies.

Skolēniem, kuri vēlas to kārtot, eksāmena rakstu daļa notiks 10.jūnijā, bet mutvārdu daļa - 10. jūnijā un 11. jūnijā. Turpretī tiem skolēniem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevar kārtot eksāmenu noteiktajā laikā un kuri vēlas to kārtot, eksāmens notiks 2. jūlijā.

Mācību gads 9. klašu skolēniem šogad beigsies 29. maijā, iepriekš pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Minētie grozījumi arī paredz, ka centralizētie eksāmeni par vispārējās vidējās izglītības ieguvi 2019./2020.mācību gadā notiks no 2. jūnija līdz 30. jūlijam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form