Konkursā izvēlēts nākamais Nacionālā veselības dienesta direktors
Foto: DELFI

Noslēdzies atklātais konkurss par Nacionālā veselības dienesta direktora amatu. Ar konkursa gaitā gūto vērtējumu apliecinot savas kompetences un atbilstību amatam, par uzvarētāju vienbalsīgi atzīts Āris Kasparāns, informē dienesta pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kasparāna līdzšinējā darbavieta ir bijusi Veselības ministrija, kur konkursa uzvarētājs strādā jau no 2013. gada.

Piecus gadus Kasparāns vadījis Veselības ministrijas Grāmatvedības nodaļu, pēc tam kļuvis par Budžeta un investīciju departamenta direktora vietnieku, vēlāk – par Budžeta un investīciju departamenta direktora pienākumu izpildītāju.

No 2015. gada potenciālais Nacionālā veselības dienesta direktors bijis Resursu vadības departamenta direktors, bet pirms diviem gadiem kļuvis par valsts sekretāra vietnieku finanšu jautājumos. Ieņemot savu līdzšinējo amatu, Kasparāns pārvaldījis un uzraudzījis Veselības ministrijas un veselības nozares publisko finansējumu, kā arī piedalījies tādu uzlabojumu panākšanā kā papildu finansējuma piesaistīšana veselības nozarei, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšana, jaunu pakalpojumu ieviešana un tehnoloģiju attīstīšana u. c.

Kasparāns Latvijas Universitātē ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā; pārvalda angļu valodu.

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās; pretendentu intervijas notika attālinātajā režīmā. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību, lai nodrošinātu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību turpmākajos piecos gados. Savukārt uz konkursa finālu izvirzītie pretendenti tika vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, kā arī pārmaiņu vadīšanu.

Izvērtējot pretendenta sniegumu konkursa gaitā, konkursa komisija vienbalsīgi nolēma par nākamo Nacionālā veselības dienesta direktoru izvirzīt Kasparānu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: veselības ministre Ilze Viņķele, Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji: nodibinājuma "Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons"" valdes loceklis Ivars Balodis un biedrības "Veselības aprūpes darba devēju asociācija" izpilddirektore Ināra Pētersone.

Lai ieņemtu Nacionālā veselības dienesta direktora amatu, konkursa uzvarētājam vēl jāgūst apstiprinājums no Ministru kabineta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apeirons Ilze Viņķele Nacionālais Veselības dienests Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form