Ja Tu esi skolēns, kam rūp sabiedrībā notiekošie procesi, Tev ir savs viedoklis un vēlme mainīt pasauli uz labu, tad konkurss Atver sabiedrību! ir domāts tieši Tev.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Atvērtās sabiedrības forums aicina skolēnus piedalīties foto un video darbu konkursā. Skolēni aicināti iesūtīt foto un neliela apjoma video darbus, kuros tiek aplūkotas autoru pašu novērotas, mūsu sabiedrību raksturojošas tēmas. Vizuālajam darbam jāpievieno neliels (līdz 300 zīmēm) komentārs, kurā lakoniski pausta foto vai video darba koncepcija, autora nostāja.

Tēmu ierosmes:

·Es varu mainīt! (piemēram, divas fotogrāfijas – pirmajā piemēslota vide, otrajā, tā pati vieta, kad autors to ir sakopis);

·Vienā klasē (kā klasē tiek pieņemti biedri ar īpašām vajadzībām, attieksme pret citu rasu pārstāvjiem mūsu vidū) – gan pozitīvi, gan negatīvi vērojumi;

·Cilvēki, ko es cienu – kaimiņi, skolotāji un citi, kas nekad nav vienaldzīgi, vienmēr gatavi palīdzēt, veikuši kādu sabiedrībai nozīmīgu darbu; konkursanta sastapti cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri sasnieguši tikpat un vēl vairāk kā tie, kam dzīve it kā nav uzlikusi ierobežojumus;

·Uzmanību – saudzējams! – vietas un cilvēki, kas, pēc autora domām, būtu pelnījuši sabiedrības atbalstu un palīdzību;

·Esmu atšķirīgs – kā jūtas, ko domā jaunieši, kuri ir vizuālā, veselības vai vienkārši savas iekšējās sajūtas ziņā citādāki kā vairums to vienaudžu.

Darbus vērtēs žūrija: Andris Aukmanis, Sorosa fonda – Latvija izpilddirektors, Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra direktore, Liesma Ose, Sorosa fonda – Latvija Cilvēktiesību un sociālās integrācijas programmas direktore, Maija Treile, Atvērtās sabiedrības foruma redaktore. Tiks piešķirta specbalva interneta balsojuma uzvarētājam. Darba vērtējumu nosacīs tā tēmas aktualitāte, idejas realizācija (domas nolasāmība fotogrāfijās vai video darbā, pavadtekstā paustā koncepcija, vizuālā un rakstiskā darba saskaņotība), radošums un mākslinieciskā kvalitāte.

Iesūtīt drīkst tikai paša uzņemtas fotogrāfijas un video. Attēlus lūgums iesūtīt *.jpg formā, katru ne lielāku par 500 kb, video failus lūgums iesūtīt *.mpeg formātā, katru ne lielāku par 10Mb vai kā saites uz youtube.com. Dalībniekiem lūgums norādīt vārdu, uzvārdu, mācību iestādi, klasi, vecumu. Darbus jāiesūta uz adresi atverta.sabiedriba@sfl.lv

Konkursa noslēgums un apbalvošana maija nogalē, balva – Nokia N73 Music Edition mobilais telefons, kura foto un video kamera ļaus turpināt iemūžināt nozīmīgus mirkļus.

Neskaidrību gadījumā zvanīt: 67039275, 67039274

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form