Kontroles dienestu pārdēvēs par Finanšu izlūkošanas dienestu
Foto: LETA

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (Kontroles dienests) plānots pārdēvēt par Finanšu izlūkošanas dienestu, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

FM skaidroja, ka iestādes nosaukuma maiņas mērķis ir nodrošināt vienotu praksi un izpratni starp dalībvalstīm par Kontroles dienesta funkcijām, kā arī lai neradītu nepareizu izpratni par Kontroles dienesta funkcijām.

Vienlaikus ar likuma grozījumiem plānots mainīt Kontroles dienestam sniegto ziņojumu kārtību, paredzot atteikties no neparasta darījuma jēdziena un paredzot ziņojumu iesniegšanu tikai par aizdomīgiem darījumiem. Vienlaikus tiek paredzēts pienākums likuma subjektiem iesniegt citu informāciju - informāciju par sliekšņa deklarācijām, kas tiek uzglabātas Kontroles dienestā un izmantotas, veicot turpmāku dienesta rīcībā esošo darījumu apstrādi un analīzi.

Tāpat likuma grozījumi paredz novērst nepatiesu ziņu sniegšanu par uzņēmumu patiesajiem labuma guvējiem. Likuma subjektiem, piemēram, zvērinātiem advokātiem, ārpakalpojuma grāmatvežiem, kredītiestādēm un citiem, būs jāziņo Uzņēmumu reģistram (UR) par gadījumiem, kuros izpētes gaitā secināts, ka informācija par klienta patieso labuma guvēju neatbilst UR reģistrētajam.

Attiecīgi UR būs pienākums informēt tiesībsargājošās iestādes par nepatiesu ziņu sniegšanu attiecībā uz patiesajiem labuma guvējiem, vienlaikus brīdinot arī citus likuma subjektus par iespējamu informācijas neatbilstību.

Lai nodrošinātu likumprojektā noteikto normu izpildi Tieslietu ministrijai 2020. gada budžetā papildus nepieciešami 1,95 miljoni eiro.

Source

LETA

Tags

Finanšu ministrija Tieslietu ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form