Kopš Saeimas atļaujas saņemti četri Latvijas iedzīvotāju pieteikumi karot Ukrainā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Patlaban oficiāli saņemti četri Latvijas iedzīvotāju pieteikumi karot Ukrainas armijas pusē, teica Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NBS saskaņā ar spēkā esošo kārtību aicina vispirms vērsties Ukrainas vēstniecībā Latvijā.

Saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai Saeima 28. februārī pieņēma grozījumus Nacionālās drošības likumā, ļaujot Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos. Grozījumi stājās spēkā 1. martā.

Brīvprātīgajiem, kuri vēlas stāties Ukrainas bruņoto spēku jaundibinātajā Starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā, jāvēršas Ukrainas vēstniecībā Latvijā.

Pēc apstiprinājuma saņemšanas no vēstniecības brīvprātīgajam jāziņo NBS Mobilizācijas pārvaldei, rakstot vēstuli uz adresi Krustabaznīcas iela 9, Rīga, LV-1006, vai arī elektroniski parakstītu vēstuli uz e-pasta adresi "rpus@mil.lv", norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dienesta veidu un dienesta valsti.

Plašāka informācija pieejama Ukrainas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Vienlaikus Aizsardzības ministrija un NBS aicina pilsoņus pirms iesaistīšanās aktīvā karadarbībā Ukrainā ļoti nopietni izvērtēt savas militārās zināšanas un iemaņas, kuras miera apstākļos ir iespējams iegūt, sākot dienestu Latvijas bruņotajos spēkos.

NBS norāda, ka profesionālā dienesta karavīriem un zemessargiem, kuriem ir spēkā līgums par dienestu NBS, dalība citas valsts bruņotā konfliktā nav atļauta.

Šonedēļ kļuva zināms, ka uz Ukrainu devies arī Saeimas deputāts Juris Jurašs (K), kurš pēc ukraiņu portāla "portal.lviv.ua" vēstītā ieradies Ukrainā kā drošības konsultants.

Jau rakstīts, ka Krievija 24. februāra rītā sāka uzbrukumu Ukrainai.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis Eiropas valstu pilsoņus ar kaujas pieredzi ņemt rokās ieročus un aizstāvēt Ukrainu pret Krievijas uzbrukumu.

Ukrainas Aizsardzības ministrija iepriekš paziņoja par īpašas vienības - Ārzemnieku leģiona - izveidošanu. Vēlmi pievienoties šai vienībai izteikuši vairāk nekā 20 000 brīvprātīgo no 52 valstīm.

Kanādas žurnālists Dīns Blandels otrdien pavēstīja, ka Kijevā jau ir ieradušies 40 000 brīvprātīgo - karavīri un bijušie karavīri, kas gatavi karot Ukrainas pusē.

Tags

Volodimirs Zelenskis Krievijas iebrukums Ukrainā Aizsardzības ministrija Eiropa Juris Jurašs Kanāda Krievija Rīga Saeima Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form