No budžeta kārtējiem izdevumiem 899,6 miljoni latu paredzēts novirzīt atlīdzībai., kas ir par 16,6% vairāk nekā šogad. Salīdzinot ar 2007. gadu, 2008. gadā izdevumi atlīdzībai palielinās par 16,6% jeb 128,3 miljoniem latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pieaugums paredzēts, lai nodrošinātu minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu no 120 latiem uz 160 latiem ar 2008.gada 1.janvāri, darba samaksas paaugstināšanai valsts tiešās pārvaldes iestādēs, kurās nodarbināto vidējā darba samaksa ir zemāka par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto vidējo darba samaksu (400 latu mēnesī), darba samaksas 10% pieaugumu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, pedagogu, kultūras darbinieku, tiesnešu, tiesu darbinieku darba samaksai u.c.

Otrs lielākais izdevumu postenis budžeta uzturēšanas izdevumos ir subsīdijas, dotācijas un sociālie pabalsti, kam paredzēts 1 535,5 miljoni latu jeb 40,6% no uzturēšanas izdevumiem. Salīdzinot ar 2007. ga¬du, 2008. gadā to apjoms ir palielināts par 382,6 miljoniem latu jeb 33,2%.

Nozīmīgāko pieaugumu veido izdevumi veselības aprūpei, izdevumi Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzfinansētajiem projektiem, izdevumi valsts sociālajiem pabalstiem, dotācija zaudējumu segšanai par pārvadājumiem pilsētas maršrutos (tikai rajonu pilsētās), rajonu maršrutos, tālsatiksmes maršrutos un dzelzceļa maršrutos u.c. 569,1 miljoni latu paredzēti uzturēšanas izdevumu transfertiem, tai skaitā mērķdotācijām un dotācijām pašvaldībām, kā arī uzturēšanas izdevumu transfertiem uz valsts speciālo budžetu.

Valsts sociālās apdrošināšanas budžeta izdevumos lielāko daļu veido subsīdijas, dotācijas un sociālie pabalsti, kas 2008. gadā plānoti 1 114,5 miljonu latu apmērā jeb 98,3% no kopējiem izdevumiem. No tā 1 108,5 miljoni latu paredzēti sociālajiem pabalstiem. Kārtējiem izdevumiem plānots izlietot 17,0 miljoni latu jeb 1,5% no kopējiem izdevumiem. Kapitālajiem izdevumiem plānots novirzīt 2,2 miljonus latu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form