Kozlovskis: papildu nauda iekšlietu nozarei vairos iedzīvotāju drošību
Foto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) paudis gandarījumu par otrdien valdībā atbalstīto valsts budžeta projektu 2018. gadam, kurā panākts papildu finansējums arī iekšlietu nozarei.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esmu gandarīts, ka nākamā gada budžets un panāktais papildu finansējums ļaus īstenot pasākumus, kas turpinās vairot mūsu iedzīvotāju drošības sajūtu un aizsargās Latviju no terorisma draudiem, kontrabandas, nelegālās migrācijas, kibernoziegumiem un ģeopolitiskās situācijas izaicinājumiem," sacījis Kozlovskis.

Galvenās Iekšlietu ministrijas (IeM) prioritātes, kam panākts papildu finansējums, ir valsts austrumu robežas stiprināšana, pretterorisma un kibernoziegumu apkarošanas spēju stiprināšana un bērnu aizsardzība pret noziedzīgiem nodarījumiem.

Finansējums panākts arī Kinoloģijas centra modernizācijai, infrastruktūras un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, kā arī citiem nozarei būtiskiem pasākumiem. Prioritāšu īstenošanai paredzētā summa 2018. gadam ir 11,35 miljoni eiro.

Lai novērstu robežpārkāpumus un nelikumīgu preču pārvietošanu pāri robežai, 2018. gadā tiks ierīkota un stiprināta Latvijas - Krievijas robežjosla. Līdz gada beigām plānots pabeigta arī žoga izbūvi uz Latvijas - Krievijas robežas. Žoga kopējais garums būs 93 kilometri. Nākamajā gadā tiks uzsākti arī Latvijas - Baltkrievijas robežjoslas stiprināšanas pasākumi.

Lai sekmīgi novērstu kibernoziegumus, plānots par 75% palielināt speciālistu skaitu specializētajā struktūrvienībā, nepalielinot kopējo amata vietu skaitu nozarē, kā arī tiks apmācīti 165 kiberdrošības speciālisti.

Savukārt, skolēnu izglītošanai par aktuālajiem drošības jautājumiem, 2018. gadā tiks apmācīti vairāk nekā 20 000 skolēni un 300 pedagogi. Savukārt, lai mazinātu bērnu emocionālo un psihisko traumēšanu pirmstiesas izmeklēšanas laikā, tiks izveidotas un aprīkotas deviņas īpašas, bērnu vajadzībām atbilstošas telpas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Rihards Kozlovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form