Krievijas Ģenerālprokuratūra esot uzrādījusi apsūdzību Jurijam Šefleram - AS "Latvijas balzams" (LB) lielākā līdzīpašnieka - starptautiskā koncerna "S.P.I." vadītājam un LB padomes loceklim, ziņo Krievijas interneta izdevums "Gazeta.ru".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Šeflera slpekavības draudi

Šefleram aizmuguriski uzrādīto apsūdzību saturs netiek konkretizēts, taču, visticamāk, tās saistītas ar "S.P.I." darbību degvīna biznesā. "S.P.I." līdz šim bija vairāku pasaulē pazīstamu Krievijas degvīna preču zīmju īpašniece.

Par Šefleram izvirzītajām apsūdzībām otrdien ziņoja Krievijas aģentūra RBC, atsaucoties uz Ģenerālprokuratūras sabiedrisko sakaru centru. Taču centrs neminēja apsūdzību saturu, solot sīkāku informāciju sniegt tuvākajā laikā. Tas gan netraucēja Ģenerālprokuratūrai oficiāli izsludināt Šeflera federālo meklēšanu, raksta "Gazeta.ru".

Pats Šeflers esot izplatījis paziņojumu, ka informācija par viņa meklēšanu "ir apzināti meli", kuri tiek izplatīti, lai "nomelnotu ne tikai mani, bet arī visu kompāniju". Viņš apgalvoja, ka "ne no viena neslēpjas un negrasās slēpties".

Pēc RBC ziņām, Šeflers šobrīd atrodas Jūrmalā, kur trešdien piedalīsies mūzikas festivāla "Jaunais vilnis" atklāšanā. Festivāla sponsors ir Latvijas lielākais alkohola ražotājs - LB, kas savukārt ietilpst "S.P.I." grupā, ziņo "Gazeta.ru".

LB ir uzņēmums, uz kuru "S.P.I." pārcēla eksporta degvīna "Stoļičnaja" ražošanu, kuras, tāpat kā vairāku citu, ražošanas tiesības Krievijā grupai atņemtas šā gada pavasarī un nodotas Krievijas Lauksaimniecības ministrijas pārraudzībā esošajai "Sojuzplodimport". Turklāt laikā, kad par degvīna preču zīmēm norisinājās asa cīņa, parādījās informācija, ka ir ierosināts vairākas krimināllietas pret kompāniju "Sojuzplodimport" un tās ģenerāldirektoru Andreju Skurihinu par "nelikumīgu preču zīmju izmantošanu".

Domājams, ka apsūdzība pret Šefleru ir šīs cīņas turpinājums, jo "Sojuzplodimport" gan pazaudēja tiesības un iespējas ražot pazīstamu marku degvīnus Krievijā, taču turpina tās izgatavot ārvalstīs, konkrēti - Latvijā, norāda "Gazeta.ru".

Kā ziņots, Šeflers bija viens no "S.P.I." ietilpstošā uzņēmuma "Sojuzplodimport" dibinātājiem. Jau ziņots, ka Krievijas valsts ar šo akciju sabiedrību par populāro un ļoti ienesīgo degvīnu preču zīmju "Stoļičnaja", "Russkaja" un "Moskovskaja" privatizācijas likumību un īpašumtiesībām tiesājās gadiem ilgi.

Šā gada jūlija sākumā "Sojuzplodimport" tiesības uz degvīna markām zaudēja. Maskavas Arbitrāžas tiesa atzina par spēkā neesošu darījumu par tiesībām uz šīm preču zīmēm. Taču tiesas lēmums darbojas tikai Krievijas teritorijā un nav attiecināms uz degvīnu, kuru "Sojuzplodimport" realizē ārpus Krievijas robežām.

Kā ziņots, Krievijas valdības pārstāvji vairākkārt teikuši, ka uzskata minēto degvīna marku izmantošanu par nelikumīgu, jo šo padomju laika marku tiesību mantiniece esot Lauksaimniecības ministrija to pārstāvošā uzņēmuma "Sojuzplodoimport" personā. Taču, lai atņemtu "S.P.I." tiesības degvīna marku izmantot ārpus Krievijas, valdībai būtu jāiesniedz prasība tiesā katrā valstī, kurā "S.P.I." ražo vai pārdod savu produkciju. Degvīnu "Stoļičnaja" un "Moskovskaja" ražošanu "S.P.I." pārcēlusi uz LB.

LB 49,95% akciju īpašniece ir SIA "NTBDC LB", kuru pērn iegādājās "S.P.I.". Šeflers kļuva par LB padomes locekli pēc uzņēmuma īpašnieku maiņas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form