Partijas "Jaunais laiks" (JL) ģenerālsekretāram Grigorijam Krupņikovam pirms diviem gadiem bijušas juridiskas attiecības ar Aināru Dzelzi, kurš publiski atzinās, ka bijis starpnieks 2500 latu ziedojumā JL.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošie dokumenti, 2001.gada 24.oktobrī Krupņikovs, ar pārpilnvarojuma tiesībām rīkojoties Brazīlijā dzīvojošās Margotes Margaretes Linkeres vārdā, pilnvaroja Aināru Dzelzi pārstāvēt šīs personas intereses visās tiesu, pārsūdzības un citās iestādēs.

Rīgas apgabaltiesa izskatīja Linkeres prasību par īpašuma tiesību atjaunošanu uz nekustamo īpašumu. Tiesas spriedums tika nolasīts 2002.gada 30.janvārī. Vēl tad viņas tiesības pārstāvēja Dzelze, kuru bija pilnvarojis Krupņikovs.

Uz jautājumu, vai viņš pazīst Dzelzi, Krupņikovs šodien atbildēja: "Nē, neatceros." Tāpat politiķis atbildēja uz jautājumu, vai viņam ar Dzelzi nav bijuši darījumi.

"Ar advokātiem vispār nestrādāju, mani visur pārstāv Egona Rusanova advokātu birojs," teica Krupņikovs. Jautāts, vai lūdzis Dzelzi rīkoties Linkeres īpašuma lietā, JL pārstāvis izteica šaubas, jo visus jautājumus lūdzis veikt Rusanovam. Vaicāts, kādēļ uz pilnvaras ir viņa paraksts, Krupņikovs tomēr pieļāva tā esamību, jo "iespējams, tajā birojā strādāja Dzelze".

Dzelze tajā laikā tiešām strādāja Rusanova advokātu birojā.

Dzelze jau iepriekš noliedza, ka naudu, ko viņš iemaksājis JL un tās priekšsēdētāja Einara Repšes kontos, būtu devis Krupņikovs.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sola pārbaudīt, kuras personas vārdā Dzelze ziedojis. Advokāts Ls 2500 ieskaitījis gan JL, gan Repšes kontā. JL ieskaitītā nauda, negaidot KNAB prasību, jau pārskaitīta valstij, bet Repše paziņojis, ka savā kontā ieskaitīto naudu neatdos.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form