Latvijā turpina dedzināt kūlu, un aizvadītajā diennaktī sausās zāles dedzināšanas dēļ nosvilušas 13 ēkas, kā arī izcēlušies ugunsgrēki 26 mežos, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) dežūrdaļa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kopumā sausā zāle dedzināta 681 hektāra platībā, kas ir nedaudz mazāk, nekā iepriekšējā diennaktī, taču sestdien Rīgā kūlas dedzināšanas dēļ nodegušas trīs ēkas un dedzis mežs, savukārt Latvijas rajonos nosvilušas 10 ēkas un izcēlušies 25 mežu ugunsgrēki.

Rēzeknes rajona Veremu pagastā, kur kūla degusi viena hektāra platībā, cietusi kāda sieviete (1932). Viņa guvusi vieglus rokas un kājas apdegumus, un uz vietas saņēmusi medicīnisko palīdzību.

Rīgā, Zemgales priekšpilsētā, Rītausmas ielas galā ap plkst.17.30 dega mežs 50 kvadrātmetru platībā.

Dobeles rajona Augstkalnes pagastā dedzis valsts īpašumā esošs mežs 20 hektāru platībā. Valsts mežs trīs hektāru platībā dedzis arī Jelgavas rajonā.

Daugavpils rajona Subatē, fermā "Dzintari" deguši 40 hektāri kūlas un 5 hektāri bērzu jaunaudzes. Madonas rajonā, dzelzceļa posmā Rīga - Ērgļi, degusi kūla 10 hektāru platībā un 0,3 hektāri eglīšu aizsargjoslas.

Mežs dedzis arī Krāslavas, Ludzas, Cēsu, Preiļu, Gulbenes, Rīgas, Valkas, Rēzeknes, Jelgavas, Valmieras, Daugavpils un citos rajonos.

Ventspils rajona Ances pagastā kūlas dedzināšanas dēļ aizdegās kūts 96 kvadrātmetru platībā, pagraba jumts, sadega 1,5 tonnas siena.

Ēkas - neapdzīvotas mājas, kūtis, staļļi, šķūņi, pirtis - nodegušas Krāslavas, Daugavpils, Gulbenes un citos rajonos.

Kopumā ugunsdzēsējiem aizvadītajā diennaktī bijuši 142 izsaukumi, no kuriem 100 - uz ugunsgrēkiem. Rīgā reģistrēti 22, bet Latvijas rajonos - 78 ugunsgrēki. Tāpat VUGD saņēma 28 maldinošus izsaukumus un piedalījās 14 glābšanas darbos. Ugunsgrēkos cietuši četri cilvēki.

Sadeg arī automašīnas

Rīgā, Ziemeļu priekšpilsētā, Starta ielā 7, SIA "ĢEO" teritorijā, sestdien kūlas dedzināšanas dēļ izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, ar ko ugunsdzēsēji cīnījās ilgāk nekā divas stundas. Sadegušas sešas kravas un trīs vieglās automašīnas, divi gaisa kompresori un divas ēkas. Kopējā ugunsgrēka platība - 450 kvadrātmetri.

Ugunsgrēks pie Brasas tilta nodarījis aptuveni 2000 latu materiālos zaudējumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form