Kultūras mantojuma pārvalde izteikusi aizrādījumu Pabrikam par būvdarbiem kultūras piemineklī
Foto: LETA

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde izteikusi aizrādījumu aizsardzības ministram Artim Pabrikam (AP), kuram piederošā kultūras piemineklī veiktajos renovācijas darbos nav ievērotas normatīvo aktu prasības kultūras pieminekļu aizsardzībā un notikuši būvdarbi bez dokumentācijas saskaņošanas un darba atļaujas saņemšanas, vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kokneses novada Iršu muižas vācu kolonijas saimniecība Nr.18, kas tagad ir zināma kā zemnieku sēta "Nomaļi", pārvaldes skatījumā vērtējama kā "nozīmīgs tautas celtniecības objekts ar augstu autentiskuma pakāpi, īpaši dzīvojamā ēka".

Pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova skaidroja, ka minētās ēka ir vienīgā saglabājusies sēta no bijušās vācu zemnieku kolonijas Latvijā, kas pastāvēja no 1766. līdz 1939. gadam un bija unikāla parādība Baltijas mērogā.

Taču, apsekojot Pabrikam piederošo īpašumu šā gada 20. augustā, konstatēts, ka tajā veiktajos renovācijas darbos nav ievērotas visas normatīvo aktu prasības un nav saskaņota visa nepieciešamā dokumentācija.

Pabriks ir skaidrojis, ka, 2017. gadā saņemot būvatļauju ar nosacījumiem būvniecības ieceres realizācijai dabā, esot pieņēmis, ka ir izpildīti visi nepieciešamie nosacījumi. Taču īpašnieks solījies laboties un apņēmies nekavējoties iesniegt saskaņošanai pārvaldē projekta dokumentāciju un izņemt darba atļauju atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Mantrova skaidroja, ka pārvalde ievēro principu "Konsultē vispirms", jo valsts nav represīvs uzraudzības mehānisms, bet tiesiskas uzņēmējdarbības vides garants. Tāpēc mērķis ir nodrošināt noteikto prasību izpildi, nevis uzlikt sodu, un panākt dialogu starp uzņēmējiem un uzraugošajām iestādēm.

"Tādējādi lēmuma pieņemšana pati par sevi ir saistāma ar konkrētā patvaļīgās būvniecības objekta sakārtošanu, nevis vainīgās personas sodīšanu," skaidro Mantrova.

Ņemot vērā šos apsvērumus un izvērtējot gan izdarītā administratīvā pārkāpuma lietas materiālus, gan pārkāpuma raksturu un veiktos ēkas pārveidojumus, ticis pieņemts lēmums neuzsākt administratīvā pārkāpuma lietvedību un Pabriks atbrīvots no administratīvās atbildības, aprobežojoties ar mutvārdu aizrādījumu ar nosacījumu iesniegt saskaņošanai dokumentāciju un izņemt darba atļauju atbilstoši normatīvo aktu prasībām līdz būvniecības darbu atsākšanai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Avīze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form