Kundziņsalas iedzīvotāji nosūtījuši vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Aivaram Aksenokam (JL) un Pilsētas attīstības departamenta direktoram Vilnim Štramam, pieprasot salā saglabāt dzīvojamo rajonu, informēja sabiedriskās organizācijas "Kundziņsala" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kundziņsalieši pārmet Rīgas domei ostas interešu stādīšanu augstāk par iedzīvotāju interesēm un Satversmē noteikto cilvēka pamattiesību pārkāpšanu.

Vēstulē organizācija atsaucas uz Satversmes 95., 97. un 105.pantu, kuros runāts par cilvēka cieņu aizskarošu izturēšanos, tiesībām brīvi pārvietoties un izvēlēties dzīvesvietu un tiesībām uz īpašumu.

Kundziņsalas zemes un ēku īpašnieki un iedzīvotāji uzskata, ka Rīgas dome gatavojas varmācīgi un prettiesiski iekļaut dzīvojamo rajonu brīvostas teritorijā.

Vēstulē atgādināts, ka dzīvojamā rajona statusu, kas piešķirts Krievijas cara laikos, 1995.gadā Kundziņsalai atņēmuši valsts un pašvaldības ierēdņi, neinformējot par to iedzīvotājus. Privātīpašumi pakļauti apgrūtinājumiem - pazemināta to vērtība, noteikti celtniecības un māju atjaunošanas ierobežojumi, kas radījis "cilvēka goda un cieņu aizskarošu stāvokli".

Kā atgādina sabiedriskās organizācijas pārstāvji, aptaujas rezultāti liecina, ka 72% iedzīvotāju neapsver iespēju atstāt savus privātos īpašumus Kundziņsalā.

Rīgas attīstības plāna sabiedriskās apspriešanas laikā iesniegtas 644 anketas, kurās prasīts saglabāt Kundziņalas dzīvojamo rajonu un attīstīt tā kultūrvidi un infrastruktūru.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja vakara nolēma iekļaut Kundziņsalu Rīgas Brīvostā kā jauktas apbūves teritoriju. Tas ļautu risināt jautājumu par iedzīvotāju pārvietošanu un kompensāciju piedāvāšanu tiem, kuri piekristu pārcelties. Savukārt tie, kuri pārcelties nepiekristu, varētu palikt Kundziņsalā un viņiem tiktu dotas tiesības renovēt un rekonstruēt savas mājas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form