Foto: AFI

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) arodtiesa ārsta Renāra Parādnieka profesionālajā rīcībā nav konstatējusi nekādus pārkāpumus saistībā ar jaundzimušā nāvi šā gada februārī, informēja arodtiesas priekšsēdētājs Jāzeps Baško.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Parādnieks arī turpmāk varēs turpināt ārsta praksi, informēja Baško.

Jau ziņots, ka bijušais Jelgavas slimnīcas ginekologs Parādnieks tiek vainots profesionālās rīcības nolaidībā, kā rezultātā februārī bojā gāja jaundzimušais.

Lai konstatētu, vai Parādnieka rīcībā bija pārkāpumi, kas izraisīja jaundzimušā nāvi, 19.septembrī notika LĀB arodtiesa. Tajā piedalījās seši galvenie valsts ginekoloģijas un bērnu aprūpes speciālisti, četri arodtiesas pārstāvji un Parādnieks.

Arodtiesa izskatīja Parādnieka līdzšinējo profesionālo darbību. Tika noskaidrots, ka Jelgavas slimnīcas administrācijai nav nekādu iebildumu saistībā ar ārsta iepriekšējo darbību.

Baško informēja, ka Parādnieka lieta izmeklēta ļoti rūpīgi. Trīs dienas pirms arodtiesas visi speciālisti iepazinušies un analizējuši dokumentus no Jelgavas slimnīcas. Galvenie valsts ginekoloģijas un bērnu aprūpes speciālisti pārbaudīja Daces Dobriņinas, kuras jaundzimušais zaudēja dzīvību, slimības vēsturi un dokumentus, kuros fiksēti ārstu pārbaudījumi grūtniecības laikā.

Arodtiesas locekļi pēc dokumentu iepazīšanas neatrada nevienu profesionālo pārkāpumu vai nolaidību Parādnieka rīcībā. Arodtiesa vienbalsīgi nobalsoja, ka ārsta rīcībā nav konstatēts neviens pārkāpums, stāstīja Baško.

Baško informēja, ka Dobriņinai grūtniecības laikā konstatētas vairākas veselības problēmas. Grūtniecības piektajā nedēļā viņa gulējusi slimnīcā ar urīnceļu infekciju. Savukārt grūtniecības 26.nedēļā grūtniece ar akūtām vēdera sāpēm tika ievietota slimnīcā. Tomēr, nesagaidot ārstu slēdzienu, pēc divām dienām viņa atstāja slimnīcu. Jaundzimušajam ārsti konstatēja hronisku skābekļa trūkumu organismā.

Novirzes no grūtniecības normas tika konstatētas tikai neilgi pirms dzemdībām, tāpēc Parādnieks nolēma veikt ķeizargriezienu.

Baško uzsvēra, ka jaundzimušo nāve gan Latvijā, gan citur Eiropā nav rets gadījums.

Kā ziņots, šī gada februārī Jelgavas pilsētas slimnīcā īsi pēc dzemdībām nomira meitenīte. Bērna māte Dobriņina lūdza Medicīniskās aprūpes un darbaspēju ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekciju (MADEKKI) izvērtēt notikušo, jo grūtniecība bija noritējusi normāli. Māte uzskatīja, ka dzemdību dienā dežūrējošais ārsts Parādnieks viņai neveltīja pietiekamu uzmanību, tādēļ bērniņš nomira, sarijies augļūdeņus.

MADEKKI konstatēja vairākus pārkāpumus Parādnieka rīcībā, kas noveduši pie jaundzimušās meitenītes nāves. MADEKKI norādīja, ka nepietiekami tika klausīti mazuļa sirdstoņi, kā arī netika laikus sākta dzemdību vadība, ņemot vērā, ka ritēja grūtniecības 41.nedēļa.

Par pieļautajām kļūdām MADEKKI Parādniekam piesprieda 150 latu naudas sodu, kā arī nosūtījusi vēstuli LĀB ar lūgumu izvērtēt viņa profesionalitāti. Lielākais sods šādā gadījumā būtu ārsta sertifikāta atņemšana.

Parādnieks pārsūdzējis MADEKKI slēdzienu. Kā norādīa Baško, Parādnieka argumenti, pārsūdzot MADEKKI lēmumu, saskan ar arodtiesas speciālistu viedokļiem.

Gadījumā, ja MADEKKI nebūs apmierināti ar Parādnieka sniegtajiem pretargumentiem, MADEKKI var lūgt arodtiesu vēlreiz pārskatīt lietu.

Jelgavas pilsētas slimnīca nolēmusi no 1.septembra pārtraukt darba attiecības ar Parādnieku.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form