AFI

Labklājības ministrija (LM) veselības aprūpei nākamā gada budžetam joprojām prasa papildu līdzekļus 46 500 000 latu apjomā. No pieprasītās summas 26 300 000 lati paredzēti veselības aprūpes pakalpojumu cenu formulas ieviešanai, tai skaitā 19 000 000 latu - medicīnas darbinieku darba samaksas pielīdzināšanai vidējai darba samaksai veselības aizsardzībā - 140,99 latus mēnesī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ārstu algu palielināšanai plānots iedalīt 5,1 miljonu latu, medicīnas māsām - 8,1 miljonu latu un jaunākajam medicīnas personālam - 5,8 miljonus latu. No minētās summas 26 300 000 latu 5 000 000 latu novirzīs medicīnas darbinieku valsts sociālās apdrošināšanas obligātām iemaksām, 2 300 000 latu - pieskaitāmajiem izdevumiem (piemēram, telpu uzturēšanas izdevumiem ārstniecības iestādēs). No kopējā papildu līdzekļu pieprasījuma 8 000 000 latu nepieciešami iedzīvotāju nodrošinājumam ar kompensējamajiem medikamentiem.

Savukārt neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai vajadzīgi 8 600 000 latu, lai nodrošinātu augsti specializētu konsultatīvo neatliekamo palīdzību un veidotu reģionālos dienestus neatliekamās palīdzības pieejamības veicināšanai. Šī summa ir nepieciešama, jo ir pieaudzis hospitalizāciju skaits par 12 822 gadījumiem pusgadā un izsaukumu skaits par 7365 gadījumiem pusgadā.

Tāpat 3 600 000 latu LM budžeta ir nepieciešami Eiropas kopienas ieteikumiem atbilstošas radioloģiskās aparatūras iepirkšanai, lai palielinātu pacientu un medicīnas darbinieku drošību. Novecojušas un neefektīvas radioloģiskās aparatūras lietošana rada cilvēku veselībai un videi kaitīgu starojumu.

Jau ziņots, ka valdība otrdien galīgo lēmumu par 2002.gada valsts budžetu nav pieņēmusi, jo paredzams, ka likumprojektā tiks izdarīti vēl vairāki precizējumi gan izdevumu, gan ieņēmumu daļā.

Visdrīzāk, galīgais lēmums netiks pieņemts arī par budžeta likumprojektu pavadošajiem tiesību aktiem. Valdība budžeta likumprojektu pirms iesniegšanas Saeimā vēl skatīs nākamajā sēdē.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form