Reālāks drauds par Krievijas iebrukumu Latgalei ir skolēnu skaita samazināšanās un bezdarbs, komentējot Lielbritānijas telekompānijas BBC filmu "World War Three: Inside The War Room", kurā izspēlēts iespējamais Krievijas iebrukums Latvijā, atzina Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ik reizi, kad Daugavpilī ierodas ārvalstu vai arī Latvijas žurnālisti vai politiķi un sāk meklēt "zaļos cilvēciņus", separātistus, ekstrēmistus, aģentus vai ko līdzīgu, praktiski visi vietējie vadītāji atbild vienādi - reāli draudi ir tie, ka skolēnu trūkuma dēļ ir jāslēdz skolas, ka bezdarba līmenis ir augstāks, bet algas un pensijas zemākas nekā citos reģionos," noradīja Lāčplēsis.

Kā Daugavpils pilsētas pašvaldības vadītājs un Latgales partijas līdzpriekšsēdētājs Lāčplēsis vēlējās pateikt, ka vietējās pašvaldības cenšas pieņemt lēmumus, kuri apvienotu reģiona iedzīvotājus, nevis veicinātu nesaskaņas un noslāņošanos sabiedrībā. Līdzīgu rīcību, pārdomātus un izsvērtus lēmumus Daugavpils mērs vēlas sagaidīt arī no pārējiem.

"Ir nepieciešami politiski lēmumi un nopietni ekonomiski projekti, kas padarītu investīcijas reģionā izdevīgas. Bet briesmu stāsti, lai arī kas tos izdomātu, mūs nebaida. Latgalē dzīvo cilvēki, kuri nevis kino, bet realitātē ir piedzīvojuši gan karus un revolūcijas, gan deportācijas un genocīdu. Tieši tāpēc šie cilvēki ļoti augstu vērtē mieru un saticību," uzsvēra Lāčplēsis.

Kā ziņots, filmā attēlots, kā nolūkā atbalstīt prokremliski noskaņotos separātistus Krievija ieņēmusi 20 netālu no robežas esošas pilsētas. Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu. BBC mājaslapā raidījuma aprakstā teikts, ka tajā bijušās vecākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama "karstā kara" simulāciju Austrumeiropā, iekļaujot pat cīņu ar kodolieročiem.

Viens no raidījumā pieaicinātajiem ekspertiem - bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis Ričards Širefs - paudis, ka raidījums parādīs Krievijai - tās iebrukuma gadījumā NATO aizsargās Baltijas valstis.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādījis, ka Baltijas valstis jau vairāk nekā desmit gadus ir pilntiesīgas NATO dalībvalstis un turpina strādāt kopā ar sabiedrotajiem, tāpēc iebrukšanas scenāriji pat teorētiski netiktu pieļauti. BBC raidījums, pēc viņa teiktā, tikai apstiprina sabiedroto gatavību aizstāvēt Baltijas valstis.

Savukārt bijušais Latvijas aizsardzības un ārlietu ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V) atzinis, ka BBC raidījums ļauj modelēt iespējamo Krievijas iebrukumu Latvijā un no tā ir jāmācās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daugavpils Jānis Lāčplēsis Krievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form