Pirms trim gadiem Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) priekšsēdes Ingas Čepjolkinas vadīts tiesu izpildītāju kantoris izsolē pārdevis īpašumu Rīgā, Kurbada ielā, kuru iegādājās viņas nākamā dzīvesbiedra uzņēmēja Andreja Čepjolkina māsa, šodien ziņo laikraksts “Diena”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Māsa zemesgabalu iznomājusi brāļa firmai, kas tur iecerējusi uzbūvēt birojus un dzīvokļus. Lai gan pirms 10 gadiem īpašums tika pārdots par 40 000 latu, pirms izsoles neatkarīga eksperte tam noteikusi trīs reizes zemāku vērtību.

Minētais nekustamais īpašums Kurbada ielā 2, kur tagad saimnieko Čepjolkina uzņēmums “Kurbads 2”, savulaik tika saistīts ar “Bankas Baltija” (BB) nosaukumu.

Zemesgrāmatas dokumentos redzams, ka 1993.gadā 1103 kvadrātmetrus lielo zemesgabalu ar divstāvu dzīvojamo māju un saimniecības ēkām iegādājusies Zinaīda Gaure, samaksājot iepriekšējai saimniecei 40 000 latu. Kā 1999.gadā Rīgas apgabaltiesā liecināja BB uzraudzības padomes priekšsēdis Aleksandrs Lavents, darījumos ar nekustamajiem īpašumiem Gaure darbojusies kā bankas pārstāve, jo tolaik tām juridiskajām personām, kas vēlējās iegādāties zemi, bijis jāvēršas Saeimā.

Kā liecina Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesas arhīvā pieejamie materiāli, laikam ritot, Gaurei uzkrājies nekustamā īpašuma un zemes nodokļa parāds, 2001.gadā sasniedzot nepilnus 2000 latu. Tāpēc Rīgas domes Finanšu departaments lūdzis Tieslietu ministrijas Tiesu izpildītāju departamenta direktoru Ivaru Kibermani vērst piedziņu uz Gaures mantu, to pārdodot.

Civilprocesa likums nosaka, ka tiesu izpildītāji darbojas apkalpojamā rajona robežās, tādējādi Gaures parādu piedziņas lieta būtu piekritīga Latgales priekšpilsētas tiesu izpildītāju kantorim. Tomēr šajā gadījumā saskaņā ar likumā noteikto izņēmumu piedziņu veicis Rīgas rajona tiesu izpildītāju kantoris, ko vadīja Čepjolkina, tolaik Lazdāne.

Gatavojoties Kurbada ielas īpašuma pārdošanai izsolē, 2002.gada februārī to novērtējusi neatkarīgā eksperte Daiga Deruma. Sākuma cenu zemesgabalam viņa noteikusi 14 000 latu, bet namīpašumam - nulli. Pēc diviem mēnešiem notikušajā izsolē tās uzvarētāja Tatjana Citoka samaksājusi tikai nedaudz vairāk - 14 700 latu.

Izsoles likumību savulaik ir pārbaudījusi prokuratūra, taču likumsargiem nav izdevies atklāt informāciju, kas ļautu ierosināt krimināllietu. Inga Čepjolkina vēlāk kļuva par Andreja Čepjolkina dzīvesbiedri. Savukārt Citoka saskaņā ar aģentūras LETA arhīvā pieejamajām ziņām ir Andreja Čepjolkina māsa.

“2002.gadā, kad notika šis darījums, man ar Andreju Čepjolkinu nebija nekādu attiecību. Viņš nebija mans vīrs,” laikrakstam pavēstīja Čepjolkina, norādot, ka Citoka tiesā uzvarēja tādēļ, ka solīja vislielāko cenu par šo īpašumu.

Kā šodien vēsta laikraksts “Diena” Tieslietu ministrijas (TM) ierēdņi jau gandrīz pusgadu pēta “juridisko pamatojumu”, ar kādu tieslietu ministre Solvita Āboltiņa (JL) varētu ierosināt disciplinārlietu pret LZTIP priekšsēdētāju Ingu Čepjolkinu. Tiek pieļauts, ka viņa pārkāpusi likumus, rīkojot uzņēmuma “Bal Lukss” īpašumu izsoli, vēršot parāda piedziņu pret uzņēmumu “Baltic Holding Company” (BHC), kā arī pārdodot kāda cilvēka dzīvokli, piedzenot alimentus.

Disciplinārlieta var kļūt par pamatu ne tikai piezīmei vai rājienam, bet arī Čepjolkinas atstādināšanai no amata. Taču, ja TM Tiesu departamenta ierēdņi gada laikā nepabeigs pārbaudi, iestāsies noilgums, un, iespējams, vainīgā amatpersona izvairīsies no atbildības. Āboltiņa sola noskaidrot, kāpēc šī pārbaude notiek tik ilgi un vai ministrijas amatpersonas nav tīši to novilcinājušas.

Rīgas apgabaltiesa atzinusi par nelikumīgu Čepjolkinas rīkoto “Bal Lukss” īpašumu izsoli. Aizsedzoties ar viena kreditora prasību, viņa firmas īpašumus realizēja par labu citiem kreditoriem. “Bal Lukss” sūdzību par šo lietu TM saņēma jūnijā. Aizdomas par Čepjolkinas pārkāpumiem BHC lietā ir radušās Ģenerālprokuratūrai, kura TM par to informēja vēl aprīlī, bet sūdzība par alimentu nelikumīgu piedziņu ministrijā saņemta augusta beigās, vēsta laikraksts “Diena”.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form