Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainārs Latkovskis (JL), trešdien žurnālistiem preses konferencē norādīja, ka jautājumā par iecietību Latvijas situāciju var raksturot kā absurdu, kas neatbilst civilizētas sabiedrības standartiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viņš uzsvēra, ka arī pie varas esošie politiķi savās runās lieto neiecietīgus izteikumus. Latkovskis stāstīja, ka šobrīd čigāni Latvijā ir tā grupa, kas visvairāk "izbauda" savu slikto stāvokli, tāpēc tiek gatavota čigānu programma. Ministrs norādīja, ka iecietības projekts nav tikai šodien sarīkotie pasākumi, šajā jomā notiek regulārais darbs.

Preses konferencē piedalījās arī Eiropas pretdiskriminācijas politikas departamenta direktors Deniss Hanovs, kas informēja par aktualitātēm iecietības veicināšanā un par projektu "Latvija - vienlīdzība dažādībā" (LEDI).

16.novembra Iecietības dienas ietvaros tika pasniegta iecietīgās žurnālistikas balva "Zebra". Par tās ieguvēju kļuva laikraksta “Diena” žurnāliste Ieva Alberte ar rakstu "Pa ceļam uz savu rajonu". Žūrijas locekļi atzina, ka raksts ir labs piemērs tam, kā negatīvu parādību var aprakstīt neitrāli, tomēr nenolīdzinot problēmas nepatīkamo būtību.

Albertes sagatavotais materiāls stāsta par nepilngadīgā Aivara problēmām un nepilngadīgo likumpārkāpēju dienas centru "Neatskaties", kur divreiz nedēļā nodarbības jāapmeklē tiem bērniem, kuriem piemērots audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis.

"Tieši šodien, iecietības dienā, dažos preses izdevumos parādījās sevišķi neiecietīgi raksti, kas vēstīja, ka visi latvieši esot nacionālisti, vai arī, ka seksuālai minoritātei nav jāpievērš tik daudz uzmanības, jo sabiedrībā ir citas, daudz svarīgākas problēmas", norādīja žūrijas priekšsēdētāja Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas katedras studente Svetlana Ņekrepkina.

Tika apbalvoti arī 9.-12.klašu skolēnu eseju konkursa "Veicini iecietību! Atbalsti sapratni! Ko es varu darīt, lai novērstu rasisma, ksenofobijas, seksisma un citus neiecietības veidus?" uzvarētāji. Pavisam konkursā tika iesniegtas 200 esejas.

Pirmo vietu konkursā ieguva Ņina Šipova, otro - Alisa Kuzminska. Trešo vietu sadalīja Eduards Babinjāns, Jekaterina Žvirblinska un Mārtiņš Dambergs. Atzinības tika piešķirtas Kristīnai Girdjukai, Elīnai Gžibovskai, Egdaram Lapiņam, Lilijai Obletsovai un Unai Zusānei.

Iecietības veicināšanas ietvaros tika radīts arī jauns interneta portāls www.iecietiba.lv, kas veicinās iecietību interneta telpā, un izgatavotas pastkartes, kas aicina domāt par iecietību un dialogu jebkurā ikdienas situācijā.

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts trešdien Latvijā rīkoja vairākus Starptautiskās iecietības dienas pasākumus, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību šiem jautājumiem.

"Pēdējā gada laikā Latvijā ir bijuši vairāki neiecietības gadījumi, arī Eiropu satricinājuši nemieri. Starptautiskās iecietības dienas mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka dažādība bagātina sabiedrību," norādīja Latkovskis. Ministrs aicina visus būt iecietīgiem katru dienu: "Mēs visi esam dažādi, un mums ir tiesības tādiem būt."

10.-12.klašu skolēniem sekretariāts piedāvāja iespēju piedalīties bezmaksas ekskursijā un apmeklēt Rīgas Ebreju kopienas sinagogu.

Latviešu valodas apguves valsts aģentūra Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī rīkoja skolotāju, skolēnu un studentu diskusiju ciklu "Iecietības un neiecietības piemēri latviešu literatūrā", savukārt portāli "www.dialogi.lv" un "www.politika.lv" aicināja visus interaktīvās aptaujās noteikt savu un sabiedrības iecietības līmeni.

16.novembris ir UNESCO konstitūcijas (1945) parakstīšanas gadadiena. Pirmo reizi Starptautiskā iecietības diena tika atzīmēta 1996.gadā. Mērķis ir pievērst uzmanību cilvēku izglītošanai par iecietības jautājumiem un mobilizēt sabiedrības atbalstu iecietībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form