Latvijā 30 000 jauniešu nemācās, nestrādā un neapgūst arodu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Latvijā 30 000 jauniešu nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, atsaucoties uz statistikas datiem, šodien konferencē "Jaunatnes politikas attīstība pašvaldībās" sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos Ināra Dundure.

Viņa minēja, ka kopējais jauniešu skaits patlaban ir aptuveni 240 000, turklāt iedzīvotāju skaits un arī jauniešu skaits valstī turpina sarukt. Viņasprāt, jauniešu skaita samazināšanos veicina viņu došanās uz citām valstīm, tādēļ nepieciešams rīkoties, lai jaunieši nebrauktu prom no Latvijas. "Ja jaunieši redzēs savu vietu Latvijā, tad situācija pamazām uzlabosies," teica Dundure.

Savukārt Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis atzīmēja, ka 9000 jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem reģistrēti kā bezdarbnieki Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Tos nosacīti varot uzskatīt par aktīviem. Viņš minēja, ka 67% no jauniešiem bezdarbniekiem ir ar zemu izglītības līmeni.

Runājot par pieejamām atbalsta iespējām un Eiropas Komisijas iniciatīvu "Jauniešu garantija", viņš minēja, ka jauniešiem no 15 līdz 24 gadu vecumam, kas reģistrēti NVA, četru mēnešu laikā ir iespēja saņemt atbalstu bezdarba situācijas risināšanai - darba, apmācību piedāvājumus, praktiskās apmācības darba vietā. Mērķis esot novirzīt jaunieti uz darba tirgu vai arī uz izglītības sistēmu. Lipskis iezīmēja vairākas atbalsta iespējas jauniešiem - profesionālās izglītības programmas, īsās kompetenču pilnveides programmas, darba vieta jaunietim, brīvprātīga darba iespējas, darbnīcas jauniešiem, subsidētā darba vieta jaunietim ar invaliditāti.

Viņš akcentēja, ka aktuāls jautājums esot par neaktīvo jauniešu sasniegšanu. Tādējādi iecerēts pievērsties iespējamiem mehānismiem šo jauniešu iesaistē.

Šodien konferencē klātesošie dažādu pašvaldību pārstāvji atbalstīja izveidot Jaunatnes tīkla Koordinācijas grupu, kas nodarbosies ar informācijas apmaiņu starp pašvaldībām, politikas iniciatīvu aprobāciju, izstrādi un veidos kopējo izpratni par jaunatnes politiku. Lai arī Latvijā ir 119 pašvaldības, Koordinācijas grupā pamatā darbosies ap 20 dažādu pašvaldību pārstāvji, aptverot visus Latvijas reģionus, piemēram, Rīgas, Liepājas, Dobeles novada, Rēzeknes novada, Salacgrīvas novada, Ventspils novada. Dundure norādīja, ka pašvaldībās aktuālās problēmas ar jaunatni saistītos jautājumos varētu atšķirties arī atkarībā no to lieluma.

Kā ziņots, LPS rīkoja konferenci, kurā diskutēja par Latvijas pašvaldību koordinējoša jaunatnes atbalsta tīkla izveidošanu un Jauniešu garantijas iniciatīvas ieviešanu Latvijā, kā arī par aktualitātēm jaunatnes politikā.

2013.gada 2.ceturksnī Latvijā bija 17 600 jauniešu darba meklētāju, kas veidoja 15,4% no kopējā darba meklētāju skaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Lielākā daļa jeb 79,9% no šiem jauniešiem bija vecumā no 20 līdz 24 gadiem.

Source

LETA

Tags

Latvijas Pašvaldību savienība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form