Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi, liecina CSP dati
Foto: Shutterstock

Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptauja par veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu Latvijā 2016.gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Statistikas pārvaldē atzīmēja, ka 2016.gadā 80,1% Latvijas mājsaimniecību bija izmantojušas veselības aprūpes pakalpojumus pēdējo 12 mēnešu laikā, tostarp 35,6% ar grūtībām vai ar lielām grūtībām spēja segt veselības aprūpes pakalpojumus visiem mājsaimniecības locekļiem, 45,4% tos varēja segt diezgan viegli vai ar nelielām grūtībām, bet 19% tas bija viegli vai ļoti viegli.

Laukos veselības pakalpojumus izmantoja par 16,3 procentpunktiem mazāk mājsaimniecību nekā pilsētās - attiecīgi 68,6% un 84,9%. Visvairāk veselības aprūpes pakalpojumus izmantoja Rīgas mājsaimniecības (90,7%). No tām 30,2% veselības aprūpes izdevumus sedza ar grūtībām vai ar lielām grūtībām, 47,5% - samērā viegli vai ar nelielām grūtībām, bet 22,3% - viegli vai ļoti viegli.

No visiem Latvijas reģioniem vismazāk mājsaimniecību - 69,3% - veselības aprūpes pakalpojumus bija izmantojušas Zemgalē. Turklāt 44,7% šo mājsaimniecību norādīja, ka veselības aprūpes pakalpojumus visiem mājsaimniecības locekļiem spēja segt ar grūtībām, bet 16,9% varēja apgalvot, ka tos sedz viegli.

Vienlaikus Vidzemē veselības aprūpi pērn izmantoja 72% mājsaimniecību, Kurzemē - 78,8%, bet Latgalē - 79,2%.

Vērtējot pēc mājsaimniecību tipa, vismazāk - nedaudz vairāk kā 70% - veselības aprūpi pērn izmantoja vienas personas mājsaimniecību. Vairāk veselības aprūpi izmantoja arī mājsaimniecības ar bērniem, tostarp visvairāk pāri ar vienu bērnu - 87,2%, bet vismazāk - mājsaimniecības ar vienu pieaugušo un bērniem - 80,1%.

Visgrūtāk veselības aprūpes izdevumus bija segt vientuļo vecākā gadagājuma (no 65 gadu vecuma) personu mājsaimniecībām - 51,9% tos sedza ar grūtībām vai ar lielām grūtībām. Savukārt pāri ar vienu bērnu visretāk saskārās ar grūtībām segt izdevumus veselības aprūpei - 19,3% apgalvoja, ka veselības aprūpes izdevumus sedz ar grūtībām, savukārt 26,2 % apgalvoja, ka ar veselības aprūpi saistītos izdevumus sedz viegli.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Centrālās statistikas pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form