Latvija aktīvi piedalās Eiropas ideju apmaiņu procesā, uzsver Vējonis
Foto: LETA

"Latvija vienmēr ir bijusi un būs aktīva dalībniece Eiropas ideju apmaiņu procesā," Reformācijas 500.gadadienas svinīgajos pasākumos Vācijas pilsētā Vitenbergā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vitenbergā 31. oktobrī bija pulcējušies līderi no Eiropas valstīm, portālam "Delfi" norādīja Valsts prezidenta kancelejā. Ceremonija notika Vitenbergas Pils baznīcā, kur garīdznieks Mārtiņš Luters 1517. gadā atklāja savas mācības tēzes.

Valsts prezidents atzīmē, ka Reformācijas svinības ir ļoti nozīmīgs notikums Eiropai un Latvijai, jo Lutera idejas 16. gadsimta pirmajā pusē pārveidoja Eiropu un ļoti ātri sasniedza arī toreizējo Livoniju un Rīgu, kas izmantoja tās, lai attīstītos un nostiprinātos kā tā laika Ziemeļeiropas nozīmīgākā pilsēta.

"Reformācijai bija liela nozīme izglītības veicināšanai latviešu vidū. Tā veicināja latviešu rakstu valodas rašanos, iespieddarbu un zināšanu izplatību, rosināja grāmatu izdošanu un atstāja nozīmīgu ietekmi uz Livonijā dzīvojošo latviešu un igauņu kultūru, neatgriezeniski nostiprināja latviešu valodas lomu," uzsver Vējonis.

Savas vizītes laikā Valsts prezidents Vitenbergā tikās ar Vācijas Federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeijeru un pārrunāja Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, kā arī sadarbību Eiropas Savienības un NATO ietvaros.

"Latvijai ir aktīvi jāpiedalās Eiropas Savienības nākotnes veidošanā. Gan Latvijai, gan Vācijai ir svarīgi, lai arī nākotnē Eiropa būtu vērtībās balstīta savienība, kur valda brīvība, demokrātija un likuma vara," norādīja Valsts prezidents.

Tiekoties ar Vācijas Federālo prezidentu, tika pārrunāta arī sadarbība drošības jomā, īpašu uzmanību pievēršot NATO un ES pasākumiem, stājoties pretī hibrīdajiem draudiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form